Ogłoszenia duszpasterskie na 6. Niedzielę Wielka-nocną – 17.05.2020

 1. Ze względów sanitarnych ofiary składane w niedzielę na tacę będą zbierane w czasie ogłoszeń parafialnych. Ofiary – podobnie jak w ubiegłą niedzielę – można także złożyć do skarbon znajdujących się przy wyjściach z kościoła i oznaczonych Ofiara na utrzymanie kościoła.
 2. Ponieważ od dnia dzisiejszego w nabożeństwach może uczestniczyć więcej osób – prosimy, aby wchodzić do kościoła bocznym wejściem, jak do tej pory, tam bowiem znajduje się dozownik z płynem dezynfekującym (prosimy o dezynfekcję rąk przy wejściu); prosimy też, aby wychodzić z kościoła głównym wejściem. Przypominamy też o obowiązku używania maseczek zakrywających usta i nos.
 3. Codziennie o godz. 18.00 jest odprawiane nabożeństwa majowe, a w dni powszednie o godz. 12.00 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji ustania epidemii oraz o deszcz; oprócz soboty, a więc od poniedziałku do piątku od godz. 12.00 będzie trwała adoracja eucharystyczna, będzie też okazja do spowiedzi świętej.
 4. W najbliższy czwartek rozpoczną się uroczystości Pierwszej Komunii dzieci. Dzieci rodziców, którzy wyrazili taką zgodę i pragnienie, będą przystępowały do Pierwszej Komunii w kilkuosobowych grupach i w dni powszednie. Z tej racji w najbliższy czwartek popołudniowa adoracja eucharystyczna zakończy się o godz. 15.00.
 5. Poszukujemy wolontariuszy, którzy byliby gotowi wspomóc w ten trudny czas osoby starsze i samotne. Młodych chętnych do pomocy prosimy o zgłoszenie się do ks. Piotra Klimczaka.    
 6. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wspierają naszą parafię przez wpłaty na konto parafii lub przez ofiary składane do skarbony i osobiście.
 7. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz nowych numerów Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży. Aby zakupić czasopisma katolickie – prosimy podejść do zakrystii.
 8. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
  † Krystyna Jaworska, z ul. Rolniczej;
  † Antonina Armatys, z ul. Królewskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek