Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020

 1. Podajemy do wiadomości, że wizytator polskiej prowincji Zgromadzenia Misji, za zgoda Ojca Generała, przedłużył o rok kadencję superiora tutejszego domu Zgromadzenia i proboszcza naszej parafii – Jacka Kuziela CM.
 2. Wracamy do „nowej normalności”! W naszym kościele sprawowanie sakramentu pokuty będzie się odbywało w zwykłym porządku – w dni powszednie i niedziele. Podobnie będzie sprawowana Eucharystia w niedziele i dni powszednie. Nadal będą się odbywały uroczystości Pierwszej Komunii dzieci – w małych grupach i zwykle w soboty. W kościele należy wciąż dbać o zachowanie pewnej odległości od innych osób, nadal należy zakrywać maseczką usta i nos. Nadal zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę.
 3. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00 – oraz (z homilią) – o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
 4. Od jutra codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 5. Od wtorku przez trzy miesiące – w czerwcu, lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, tj. w godz. 16.00 – 18.00.
 6. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes: na procesję światła o godz. 18.30, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Matce Bożej z Lourdes.
 7. W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W czwartki powracamy do całodziennej adoracji eucharystycznej. Natomiast w innej dni – oprócz niedziel – już od godz. 17.30 będziemy mieli okazję do indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu, którą rozpocznie modlitwa za przyczyną Matki Najświętszej i św. Jana Pawła II w intencji Ojczyzny.
 8. W pierwszy piątek miesiąca – po długiej przerwie z powodów epidemicznych – kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Dodatkowa Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 16.30.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 10. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 11. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży. Aby zakupić czasopisma katolickie – prosimy podejść do zakrystii. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Marek Jakubiec, z ul. Spokojnej;
  † Jerzy Czerniawski, z ul. Lea;
  † Joanna Skotniczny, z ul. Smoluchowskiego;
  † Zbigniew Błażejowski, z ul. Nawojki.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…