Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najświętszej Trójcy – 07.06.2020

 1. Przypominamy, że w kościele należy dbać o zachowanie pewnej odległości od innych osób, nadal należy zakrywać maseczką usta i nos. Wciąż też zaleca się przyjmowanie Komunii na rękę.
 2. Dziś w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 3. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusowego. Czwartek jest dniem całodobowej adoracji eucharystycznej; poza czwartkiem – w dni powszednie już od godz. 17.30 mamy okazję do indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu, którą rozpoczyna modlitwa za przyczyną Matki Najświętszej i św. Jana Pawła II w intencji Ojczyzny.
 4. We wtorek, 9 czerwca, wszystkich studentów zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00 w intencji o Boże błogosławieństwo w czasie sesji egzaminacyjnej. Msza św. będzie transmitowana on-line na fanpage: https://fecebook. com/MlodziezWincentynska.
 5. W tym tygodniu wznawiamy w naszej parafii przygotowanie do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Więcej informacji znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 6. W czwartek, 11 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W Boże Ciało porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Inaczej niż zwykle, bo po Mszy Świętej o godz. 12.30 wyruszy procesja eucharystyczna, która – ze względu na pandemię – będzie wyglądała zupełnie inaczej; procesja do czterech ołtarzy przejdzie alejkami Parku im. Św. Wincentego a Paulo i w samym przejściu weźmie udział tylko asysta procesyjna z kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament. Wszystkich uczestników procesji prosimy o zajęcie miejsc w parku, w odpowiedniej odległości od siebie i koniecznie w maseczkach zasłaniających usta i nos. Da Pan Bóg, że przy pięknej pogodzie i według ograniczonych możliwości – jednak godnie uczcimy największą Tajemnicę Naszej Wiary.
 7. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się kwesta na kuchnię dla ubogich, prowadzoną przez Panią Sawicką.
 8. Nadal poszukujemy wolontariuszy – starszych i młodszych – którzy byliby gotowi wspomóc w ten trudny czas osoby starsze i samotne: chętnych do pomocy prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub bezpośrednio do ks. Piotra Klimczaka.
 9. Ponieważ raz po raz zwracają na to uwagę nasi parafianie – ponownie zwracamy się z prośbą do młodych rodziców o interwencję, jeżeli zachowanie małego dziecka w kościele staje się trudne do opanowania i rozpraszające dla modlących się wiernych: prosimy, aby wyjść wówczas do Kaplicy Pojednania, która w naszym kościele niech będzie miejscem przebywania dla rodziców z dziećmi w takich sytuacjach.
 10. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży. Aby zakupić czasopisma katolickie – prosimy podejść do zakrystii. Przy wyjściach z kościoła znajduje się nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…: prosimy, aby nasze parafialne czasopismo zanieść krewnym, znajomym czy sąsiadom, którzy jeszcze do kościoła nie przychodzą czy przyjść nie mogą.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Maria Kucharska, z ul. Staszczyka;
 • Adam Wiszniewski, z al. Kijowskiej;
 • Witold Lelek, z ul. Rydla.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…