Ogłoszenia duszpasterskie na 15. niedzielę zwykłą – 12.07.2020

 1. Komitet Wykonawczy Rodziny Wincentyńskiej zaprasza wszystkich do udziału w spotkaniu modlitewnym transmitowanym na żywo na facebooku, aby wspólnie prosić Boga za świat, który stoi w obliczu poważnych wyzwań i cierpi z powodu globalnych problemów. Spotkanie odbędzie się dziś o godz. 21.00 czasu warszawskiego, a transmisja zostanie zrealizowana na kanale OzanamTV na facebooku: https://www.facebook.com/ozanamtv/
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w półgodzinnej adoracji eucharystycznej w intencjach Ojczyzny oraz o pokój na świecie. Natomiast w każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała przez cały dzień – od godz. 8.30.  
 3. W czwartek, 16 lipca, obchodzić będziemy wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel. W tym dniu przypada rocznica śmierci ks. bpa Albina Małysiaka, wieloletniego proboszcza naszej parafii, a później biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej. Za śp. ks. bpa Albina modlić się będziemy w czasie Mszy św. o godz. 18.30.
 4. Metropolita Krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski skierował do nas list na temat Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. W liście pisze m.in.: Nikt z nas nie spodziewał się, że tegoroczna jubileuszowa 40. Pielgrzymka nie będzie mogła się odbyć w dotychczasowym tradycyjnym kształcie. W związku z trwającą epidemią do Matki Bożej Częstochowskiej wyruszą w 150-osobowych grupach jedynie przedstawiciele poszczególnych wspólnot pielgrzymkowych. Wszystkich pragnących wziąć udział w pielgrzymce zapraszam do duchowej wędrówki w łączności z tymi, którzy będą przemierzać wydeptywane rokrocznie pątnicze szlaki. Pełny tekst listu znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak rozpoznać sektę i jak ustrzec przed jej zgubnym wpływem naszych najbliższych, a także jakie zagrożenia kryją się w rzekomo niewinnych animacjach dla dzieci. W Gościu Niedzielnym przeczytamy w wywiadach m.in. o przebiegu epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie i o niepokojach, które ogarnęły świat na skutek pandemii, a także o kondycji Kościoła w Polsce w dobie kryzysu i o powodach orzekania nieważności małżeństwa.      
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  • Adolf Włoch, z ul. Lea;
  • Barbara Tokarzewska, z ul. Rydla.

  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…