Ogłoszenia duszpasterskie na 16. niedzielę zwykłą – 19.07.2020

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w adoracji eucharystycznej w intencjach Ojczyzny oraz o pokój na świecie, a w każdy czwartek – w adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały dzień, od godz. 8.30.
 2. Zgodnie z zapowiedzią – zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Sprzęt należy dostarczyć w piątek 24 lipca od rana do południa przed budynek Duszpasterstwa Akademickiego za kościołem; elektrośmieci zostaną wywiezione o godz. 13.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.
 3. W sobotę, 25 lipca, przypada święto św. Jakuba, apostoła, a zarazem wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W sobotę wszystkich zmotoryzowanych zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.30; po Mszy św. poświęcimy samochody zaparkowane przy kościele.
 4. W sobotę dzień imienin obchodzi Krzysztof Dura CM, któremu życzymy obfitości łask Bożych i opieki świętego Patrona na każdy dzień misjonarskiej posługi.
 5. Również w sobotę przypada rocznica śmierci śp. ks. Zygmunta Czekańskiego CM. Za śp. ks. Zygmunta modlić się będziemy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Do nabycia są m.in. nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 7. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:
  • Maria Czerniawska, z ul. Staszczyka;
  • Barbara Pawliszyn, z ul. Lea;
  • Maria Nasidlak, z ul. Królewskiej.
   Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…