Ogłoszenia duszpasterskie na 17. niedzielę zwykłą – 26.07.2020

 1. Przypominamy, że nadal w kościele należy dbać o zachowanie pewnej odległości od innych osób, należy także zakrywać maseczką usta i nos. Wciąż zaleca się przyjmowanie Komunii na rękę.
 2. Podajemy do wiadomości, że w czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 sierpnia, o godz. 7.40 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. Stowarzyszenie Charytatywne DOBROSŁAW prowadzi akcję na rzecz Milenki, która cierpi na nowotwór kości miednicy i wymaga bardzo kosztownego leczenia onkologicznego. W przyszłą niedzielę przez ofiary złożone przed kościołem będziemy mogli pomóc w leczeniu chorej Milenki.  
 5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Niedziela przybliża sylwetkę zmarłego niedawno bliskiego współpracownika trzech papieży – kard. Zenona Grocholewskiego, zaś ekspert piszący dla Niedzieli wyjaśnia, jak rozpoznać i skutecznie leczyć szkodliwe uzależnienia. A w Gościu Niedzielny min. lektura na dziś – czyli o św. Annie, babci Pana Jezusa, a także jak zostać idealną teściową.      
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  • Jan Adamcewicz, z ul. Królewskiej;
  • Tomasz Brachel, z ul. Królewskiej;
  • Aldona Szymkiewicz, z ul. Rydla;
  • Piotr Hammer.

  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…