Ogłoszenia duszpasterskie na 18. niedzielę zwykłą – 02.08.2020

 1. Zgodnie z zapowiedzią – Stowarzyszenie Charytatywne DOBROSŁAW zbiera dziś przed kościołem ofiary na pomoc w leczeniu Milenki, która cierpi na nowotwór kości miednicy i wymaga bardzo kosztownego leczenia onkologicznego.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w adoracji eucharystycznej w intencjach Ojczyzny oraz o pokój na świecie, a w każdy czwartek – w adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały dzień, od godz. 8.30.
 3. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej: na wspólna modlitwę różańcową o godz. 18.00, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Najśw. Maryi Pannie z Lourdes.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu naszą modlitwą obejmiemy nade wszystko pielgrzymujących na Jasną Górę mimo epidemicznych utrudnień i ograniczeń. W kolejnych dniach wspierajmy duchowo pielgrzymów i łączmy się z nimi w modlitwie.
 5. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 8.00 i przed Mszą św. o godz. 18.30; po południu okazja do spowiedzi już od godz. 17.00.  
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, kim są aniołowie, co tak naprawdę o nich wiemy, jak działają i do czego są nam potrzebni. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy istnieją rozwody kościelne i czy Kościół odchodzi od nauki o nierozerwalności małżeństwa?      
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  • Kazimierz Toporowicz, z ul. Chocimskiej;
  • Adam Strzałkowski, z ul. Smoluchowskiego;
  • Kazimiera Żmija, z ul. Jadwigi z Łobzowa.

  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…