Ogłoszenia duszpasterskie na 20. niedzielę zwykłą – 16.08.2020

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako dzień solidarności z mieszkańcami dotkniętej straszną katastrofą stolicy Libanu – Bejrutu. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji poszkodowanych, zachęcamy też do złożenia ofiary do skarbony przy wyjściu z kościoła na pomoc mieszkańcom Bejrutu. Nasze ofiary zostaną przekazane na pomoc potrzebującym przez Caritas Polska.
 2. Jutro, w poniedziałek – obchodzić będziemy święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej. Jest to zarazem dzień imienin Księdza Proboszcza Jacka Kuziela i Księdza Jacka Piotrowskiego. Czcigodnym Solenizantom życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki św. Patrona w każdym dniu kapłańskiego posługiwaniu oraz polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 3. Działający od kilku lat w naszej parafii PROJEKT A PAULO poszukuje wolontariuszy do pomocy osobom starszym i samotnym. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mogliby poświęcić nieco czasu potrzebującej osobie. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie przed głównym wejściem do kościoła.
 4. Dzisiaj przed kościołem można się zaopatrzyć w produkty pochodzenia pszczelego.
 5. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, czy władze niektórych krajów, wykorzystując pandemię, nie próbują zniszczyć religii oraz co wiemy o cudach – czyli nadzwyczajnych interwencjach Pana Boga. Z kolei w Gościu Niedzielnym w wywiadzie z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem przeczytamy o tym, czy Kościół katolicki w Polsce potrzebuje przewodnika, czy wolno korzystać z posługi zbuntowanych kapłanów (np. ks. Piotra Natanka), znajdziemy także ważny apel felietonistki tygodnika, która przeszła przez zachorowanie na COVID-19.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Stanisław Wierzbicki, z ul. Królewskiej;
  † Mieczysław Celer, z ul. Nowowiejskiej;
  † Jadwiga Kowalska, z al. Kijowskiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…