Ogłoszenia duszpasterskie na 21. niedzielę zwykłą – 23.08.2020

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Jana Prackiego CM. Ks. Janowi życzymy w pracy duszpasterskiej potrzebnych łask Bożych i wstawiennictwa Patronki naszej Parafii – Najśw. Maryi Panny z Lourdes.
 2. Z okazji setnej rocznicy urodzin Ojca św. Jana Pawła II za jego wstawiennictwem zapraszamy codziennie o godz. 18.00 do udziału w adoracji eucharystycznej w intencjach Ojczyzny oraz o pokój na świecie, a w każdy czwartek – w adoracji Najśw. Sakramentu przez cały dzień, od godz. 8.30.
 3. W środę, 26 sierpnia, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. z homilią w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 7.00, 8.00 i 18.30. Na zakończenie Mszy Świętych odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. Ze względu na uroczystość kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. Nasz Chór Mariański zaprasza uzdolnioną muzycznie młodzież do współpracy – czyli do wspólnego śpiewania na chwałę Bożą i dla duchowego pożytku wiernych. Wszelkie informacje o Chórze znajdziemy w Internecie i w gablocie Chóru od strony ul. Galla.
 5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o nowych zasadach i koniecznych zmianach, jakie stoją przed wspólnotami parafialnymi w Polsce oraz o św. ojcu Damianie Veuster, trędowatym pośród trędowatych. Do nabycia jest także Niedziela, w której przeczytamy w rozmowie z George Weigelem: Jak to będzie z powrotem wiernych do stałego uczestnictwa w Eucharystii po pandemii koronawirusa?, a także o tym, kiedy wprowadzić dziecko w świat modlitwy?
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Kazimiera Duda, zamieszkała ostatnio na ul. Na Błonie;
  † Wojciech Opyrchał, z ul. Chocimskiej.
  W minioną sobotę nad ranem odeszła do wieczności, uprzednio zaopatrzona świętymi sakramentami, nasza parafianka śp. Józefa Hennelowa, posłanka na sejm RP, długoletnia redaktor Tygodnika Powszechnego, odznaczona Orderem św. Grzegorza Wielkiego – najwyższym Papieskim wyróżnieniem przyznawanym osobom świeckim. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w naszym kościele w poniedziałek, 31 sierpnia, o godz. 10.00.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…