Ogłoszenia duszpasterskie na 23. niedzielę zwykłą – 06.09.2020

 1. W piątek Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 2. Wielkoczwartkowa MSZA KRZYŻMA zostanie odprawiona w najbliższą sobotę w Bazylice Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 10.00.
 3. Od następnej niedzieli w kaplicy akademickiej będzie odprawiana dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci przedszkolnych o godz. 11.00.
 4. Składka w następną niedzielę będzie składką remontową: przeznaczoną na opłacenie prac remontowych i renowacyjnych w naszej parafii.
 5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w  Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Odbędzie się ona w niedzielę, 13 września, pod hasłem Człowiek jest powołany do pełni życia. Pielgrzymka rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym Mszy św. w intencji rodzin i małżeństw naszej Archidiecezji będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Osoby chore i starsze, które nie będą mogły przybyć do Kalwarii, będą mogły uczestniczyć we Mszy św. za pośrednictwem transmisji on-line realizowanej na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej: https://wdr.diecezja.pl.
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jaki obraz edukacji religijnej młodego pokolenia wyłania się w 30. rocznicę powrotu lekcji religii do szkół oraz o internetowych kaznodziejach, którzy wykorzystują czas pandemii, by sprowadzać na manowce odbiorców ich kazań. Zaś w Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, co w funkcjonowaniu parafii zmienia najnowsza watykańska instrukcja, kim byli krewni Matki Najświętszej oraz jak uzdrawiać relacje małżeńskie – np. przy pomocy tzw. Spotkań Małżeńskich. Do nabycia jest także nowy, powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, a przy wyjściach z kościoła – nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Maria Trembecka, z ul. Goetla,
  † Andrzej Kramarski, z ul. Chodowieckiego.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…