Ogłoszenia duszpasterskie na 25. niedzielę zwykłą – 20.09.2020

 1. Zgodnie z zapowiedzią – Stowarzyszenie Przyjaciół św. Brata Alberta prowadzi dziś przed kościołem kwestę na pomoc potrzebującym. Zachęcamy, by w ten sposób wspomóc ludzi biednych i głodnych.
 2. Nasz Chór Mariański zaprasza uzdolnione muzycznie osoby dorosłe, a także młodzież do współpracy – czyli do wspólnego śpiewania na chwałę Bożą i dla duchowego pożytku wiernych. Wszelkie informacje o Chórze znajdziemy w Internecie i w gablocie Chóru od strony ul. Galla.
 3. Zapraszamy dzieci z klas drugich i starsze do służby przy ołtarzu: do grona ministrantów i Krucjaty Maryjnej. Bardzo prosimy, aby Rodzice zachęcili dzieci do służby przy ołtarzu i znaleźli dla nich czas, który ofiarują Panu Bogu. Informacje i zapisy: ks. Bogdan Markowski.
 4. W czwartek, 24 września, w czasie Mszy św. o godz. 18.30 rozpoczniemy Triduum przed uroczystością św. Wincentego a Paulo.
 5. W następną niedzielę, 27 września, obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Wincentego a Paulo. W tym dniu w naszej świątyni będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź i Komunia sakramentalna, modlitwa według intencji papieża i akt zerwania z wszelkim grzechem), do ofiarowania za siebie lub za zmarłych.
  Msze Święte w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w zwykłym porządku. W czasie Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość przyjęcia nowych chłopców i dziewcząt do grona służby ołtarza. Zapraszamy szczególnie do udziału w uroczystej Mszy św. o godz. 12.30, której będzie przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosi ks. Adam Kaganek CM, wikariusz sąsiedniej parafii pw. Bł. Anieli Salawy.  
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. dlaczego już czas najwyższy, by po obostrzeniach z racji pandemii wrócić do praktyk religijnych oraz o mediach społecznościowych, w których trudno oddzielić prawdę od fałszu. Z kolei w Niedzieli przeczytamy m.in. o nowym rzeczniku episkopatu i o prześladowaniu chrześcijan w świecie rzekomo przywiązanym do zasad tolerancji, pluralizmu i praw człowieka.
 7. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Ewa Janowiec, z ul. Nawojki;
  † Maria Dymek, z ul. Staszczyka;
  † Bronisława Dziedzic, z ul. Nawojki.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek