Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość św. Win-centego a Paulo – 27.09.2020

 1. Dziś wolontariusze PROJEKTU A PAULO zapraszają do wsparcia kolejnego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.
 2. W dniu dzisiejszym nawiedzając nasz kościół można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jakimi są: spowiedź i Komunia sakramentalna, modlitwa według intencji papieża i akt zerwania z wszelkim grzechem. Odpust można ofiarować za siebie lub za zmarłych.
  Szczególnie zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 12.30, której będzie przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosi ks. Adam Kaganek CM z parafii pw. Bł. Anieli Salawy. 
 3. Od środy, 30 września, będzie odprawiana w dni robocze Msza św. „akademicka” o godz. 20.00, a od czwartku przez cały październik odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i dla dzieci, a dodatkowo oprócz soboty nabożeństwo różańcowe dla studentów i młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich gorąco zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej, a Rodziców z dziećmi zapraszamy na różaniec o godz. 18.00.
 4. W pierwszy piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi świętej do godz. 9.00 i od godz. 16.00; o godz. 16.30 będzie dodatkowa Msza św. W pierwszą sobotę zapraszamy na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40 i Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00.
 5. W pierwszą niedzielę miesiąca, 4 października, na Mszy św. o godz. 11.00 zgromadzą się obowiązkowo Rodzice z dziećmi z klas trzecich, które miałyby w maju w naszym kościele przystąpić do pierwszej Komunii Świętej.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.30 zgromadza się członkowie Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie ks. Proboszcza z zelatorami.
 7. Zapraszamy serdecznie dzieci z klas drugich i starsze do służby przy ołtarzu: do grona ministrantów i Krucjaty Maryjnej. Albowiem bardzo biednie wyglądałaby święta liturgia, także w czasie takich uroczystości, jak dzisiejsza, gdyby zabrakło przy ołtarzu młodych chłopców i dziewcząt. Informacje i zapisy: ks. Bogdan Markowski.
 8. W niedziele zapraszamy dzieci z klas drugich i starsze do śpiewania w scholi dziecięcej podczas Mszy Świętych o godz. 11.00. Próby scholi będą się odbywały w niedziele o godz. 10.30 w Sali Parafialnej.
 9. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o wyzwaniu, jakie stanowi dla Kościoła stale powiększająca się grupa bezwyznaniowców oraz o roli, jaka powinien odgrywać dojrzały mężczyzna w relacji z żoną i dziećmi. Z kolei w Niedzieli przeczytamy o nowych cudach św. Ojca Pio oraz dlaczego izolacja psuje nasze dzieci. Jest też nowy, październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz pierwszy numer nowego miesięcznika dla najmłodszych Staś. A przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Wanda Majda, z ul. Skarbińskiego;
  † Janina Guzik, z ul. Staszczyka;
  † Maria Dąbrowska, z ul. Chmiela;
  † Marian Fąfrowicz, zamieszkały wcześniej przy ul. Kawiory.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek