Ogłoszenia duszpasterskie na 29. niedzielę zwykłą – 18.10.2020

 1. Niestety, z powodów epidemicznych znowu pojawiły się ograniczenia w dostępie do świątyń. W związku z tym bardzo prosimy, aby zajmować miejsca także na balkonach nad bocznymi nawami oraz w kaplicach Św. Bernadety i Pojednania, dbać od odstęp od innych uczestników liturgii oraz pamiętać o dezynfekcji rąk i zasłanianiu ust i nosa. ,
 2. Jeszcze dziś można złożyć ofiarę do skarbony przy wyjściu z kościoła, oznaczonej napisami na zielonym tle, na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – na stypendia na edukację uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
 3. Przez cały październik codziennie o godz. 18.00 jest odprawiane nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i dla dzieci, a dodatkowo oprócz soboty nabożeństwo różańcowe dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
 4. Dziś zapraszamy na inaugurację roku akademickiego w naszym DA «Na Miasteczku»: uroczystej Mszy św. o godz. 20.00 będzie przewodniczył dawny duszpasterz akademicki w naszej parafii – ks. dr hab. Przemysław Nowakowski CM.
 5. We wtorek, 20 października, obchodzić będziemy uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
 6. Już od dłuższego czasu nie było kwesty charytatywnej na rzecz osób potrzebujących w naszej parafii; Stowarzyszenie Miłosierdzia przed kościołem przeprowadzi kwestę na ten cel: na pomoc ubogim parafianom w następną niedzielę, 25 października.
 7. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami za zmarłych można już składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 8. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej. W Niedzieli: czym jest tzw. aborcja eugeniczna – wyjaśniają prawnik i genetyk, przeczytamy także, kim jest nowy minister edukacji i nauki; z kolei w Gościu Niedzielnym w wywiadach przeczytamy o budowaniu wspólnoty parafialnej i wpływie pandemii na życie wierzących oraz raz jeszcze o przyjmowaniu Komunii na rękę oraz przeroście formy nad treścią. Jest do nabycia nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży oraz Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i miesięcznika Staś dla najmłodszych.
 9. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:
  † Józef Nęckowski, z ul. Staszczyka.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek