Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła – 25.10.2020

 1. Witamy serdecznie w naszej parafii Rafała Brukarczyka CM, który przez długie lata posługiwał w krajach misyjnych, ostatnio w Boliwii. Ks. Rafałowi na czas pracy pośród nas życzymy zdrowia, wszelkich potrzebnych łask Bożych i wstawiennictwa Patronki naszej parafii – Najśw. Maryi Panny z Lourdes.
 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele: codziennie o godz. 18.00 oraz do najbliższego piątku także o godz. 19.30.
 3. W następną niedzielę, 1 listopada, obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych, a w poniedziałek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (czyli tzw. Dzień Zaduszny): zwłaszcza w tych dniach starajmy się pomóc naszym zmarłym przez ofiarowanie w ich intencji Mszy Świętej i Komunii Świętej oraz zyskanie odpustu zupełnego. Z przyczyn epidemicznych zachęcamy do odłożenia nawiedzenia grobów na cmentarzach na następne dni listopada: odpust zupełny do ofiarowania za zmarłych w dniach 1 i 2 listopada można zyskać uczestnicząc we Mszy Świętej w kościele, zaś związany z nawiedzeniem cmentarza – codziennie aż do końca listopada. Więcej informacji podamy za tydzień.
 4. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie codziennie o g. 18.00. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 5. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem odbywa się kwesta Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo na pomoc najuboższym parafianom.
 6. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy o dorosłych dzieciach alkoholików, także – jakie jest ryzyko zakażenia się koronawirusem w kościele oraz czy rządzący, forsując „Piątkę dla zwierząt”, nie wylali dziecka z kąpielą?; z kolei w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o „Deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich” Soboru Watykańskiego II. Jest do nabycia Miłujcie się! dla młodzieży, a także nowe numery miesięczników: Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Maria Goryjewska, z ul. Czarnowiejskiej;
  † Henryka Orczykowska, z ul. Chocimskiej;
  † Wanda-Barbara Domka-Krzak, z ul. Kazimierza Wielkiego;
  † Danuta Szopnicka, z ul. Rydla.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…