Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11.2020

Ks. Proboszcz przekazuje następujące informacje:

 1. Do najbliższego piątku, 6 listopada, w zabudowaniach parafialnych i na plebanii obowiązuje kwarantanna z powodu zakażenia księży wirusem COVID-19. Zamówione Msze św. – poza dzisiejszą niedzielą – są odprawiane przez księży w kaplicy domowej. Prośby o posługę kapłana, np. z racji pogrzebu, prosimy kierować do sąsiednich parafii. Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności, prosimy o modlitwę i o modlitwie zapewniamy.
 2. Dziś Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Dziękujemy Księżom-Gościom, którzy zechcieli nas zastąpić w celebracji niedzielnej Eucharystii. Niestety, nie będzie dziś okazji do skorzystania z sakramentu pokuty, nie będzie także listopadowej modlitwy za zmarłych: zarówno wypominki całoroczne, jak i jednorazowe będą odmawiane dopiero od następnej niedzieli, 8 listopada.
 3. Do skarbony w Kaplicy Pojednania można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie o godz. 18.00. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne będą przyjmowane wyłącznie w kancelarii parafialnej, po niedzieli 8 listopada.
 4. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (czyli tzw. Dzień Zaduszny): niestety, by jutro ofiarować udział we Mszy św. i Komunię za swoich zmarłych, należy udać się do sąsiednich kościołów.
 5. Przez cały listopad – na mocy decyzji papieża Franciszka – można zyskać odpust zupełny do ofiarowania za zmarłych. Dokładne informacje znajdziemy na stronie 4 naszego pisma Z Życia Parafii
 6. W piątek, 6 listopada, nie odbędą się odwiedziny kapłanów w domach chorych.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 listopada, zapraszamy na śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 7.40 i Mszę św. o godz. 8.00 z nabożeństwem wynagradzającym.
 8. Dziś i w następną niedzielę, 8 listopada, nie będzie Mszy św. z udziałem dzieci przedszkolnych w kaplicy akademickiej o godz. 11.00. Rodziców z dziećmi zapraszamy na Mszę św. w kościele o godz. 11.00.
 9. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Z toalety można skorzystać wyłącznie w budynku Duszpasterstwa Akademickiego. Przejście do zakrystii – tylko drzwiami koło krzyża. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o posłudze kapelana w szpitalu „covidowym”, o księdzu, który przetrwał dwuletnią niewolę u dżihadystów dzięki modlitwie różańcowej i o czyśćcu, który jest przejawem Bożego Miłosierdzia. Do nabycia jest także Miłujcie się! dla młodzieży oraz nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, listopadowy numer naszego pisma Z Życia Parafii
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Jadwiga Lichwała, z ul. Królewskiej;
  † Edmund Wesoły, z ul. Warmijskiej;
  † Alicja Matoń, z ul. Nawojki.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…