Ogłoszenia duszpasterskie na 32. niedzielę zwykłą – 08.11.2020

 1. Dziękujemy bardzo Młodym Ludziom, którzy z własnej woli oczyścili mury kościoła ze zniszczeń dokonanych przez nieznanych sprawców tydzień i dwa tygodnie temu.
 2. Od wczoraj powracamy w parafii do codziennych powinności: są odprawiane Msze Święte, w Kaplicy Pojednania można korzystać z sakramentu pokuty. W niedziele nie będzie Mszy św. z udziałem dzieci przedszkolnych w kaplicy akademickiej o godz. 11.00; rodziców z dziećmi zapraszamy na Mszę św. w kościele. W okresie pandemii – kancelaria parafialna będzie czynna w dni robocze tylko w godzinach popołudniowych: w godz. 16.00—18.00. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu i noszeniu maseczek zakrywających usta i nos.
 3. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych; za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych modlić się będziemy od jutra, codziennie o godz. 18.00. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne będą przyjmowane od jutra wyłącznie w kancelarii parafialnej; za tych zmarłych modlimy się przez cały rok, w niedziele o godz. 7.30.
 4. Przez cały listopad – na mocy decyzji papieża Franciszka – można zyskać odpust zupełny do ofiarowania za zmarłych. Dokładne informacje znajdziemy na stronie 4 naszego pisma Z Życia Parafii
 5. W środę, 11 listopada, będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Msze Święte – jak w dni powszednie. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 15.00.
 6. Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID-19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej: przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze. Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie: muw.pl.
 7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co dokładnie oznacza orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego na temat aborcji eugenicznej; „okropne przestępstwo” czyli o historii nauczania w Kościele na temat aborcji oraz czy polska gospodarka przeżyje drugie zamrożenie. Do nabycia jest także Miłujcie się! dla młodzieży, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, listopadowy numer naszego pisma Z Życia Parafii
 8. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:
  † Andrzej Malarecki, z ul. Rydla.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…