Ogłoszenia duszpasterskie na 33. niedzielę zwykłą – 15.11.2020

 1. Dwa tygodnie trwał czas kwarantanny w naszym kościele i zabudowaniach parafialnych. Dziękujemy serdecznie Wiernym za okazaną w tym czasie życzliwość, gotowość do pomocy i modlitwę w intencji zdrowia księży. Ten czas szczęśliwie dobiegł końca. Wspierajmy się nadal we wspólnej modlitwie o ustanie pandemii, za pracowników służby zdrowia i za chorych w naszej parafii i na świecie. 
 2. Przypominamy, że w okresie pandemii kancelaria parafialna jest czynna w dni robocze tylko w godzinach popołudniowych: w godz. 16.00—18.00. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu i noszeniu maseczek zakrywających usta i nos – tak w kościele, jak i w kancelarii parafialnej.
 3. Do skarbony w zakrystii nadal można składać kartki z wypominkami za zmarłych; za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych modlimy się codziennie o godz. 18.00. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne są przyjmowane wyłącznie w kancelarii parafialnej; za tych zmarłych modlimy się przez cały rok, w niedziele o godz. 7.30.
 4. W najbliższą sobotę, 21 listopada, minie rocznica śmierci naszego organisty i dyrygenta Chóru Mariańskiego, śp. Jana Rybarskiego. Nasz Chór Mariański zaprasza do wspólnej modlitwy za śp. Maestro Jana Rybarskiego w następną niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 16.30.
 5. W przyszła niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która jest świętem patronalnym służby liturgicznej i Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ.
 6. Już dziś w zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże i małe.
 7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli próba diagnozy: co się stało z Polską? Do czego może doprowadzić obecna sytuacja? Dlaczego protestujący są tak agresywni? Czy mamy do czynienia z rewolucją kulturową? – mówią na ten temat naukowcy, nauczyciele, małżonkowie, młode internautki. W Gościu Niedzielnym znajdziemy wywiady z posłem Jerzym Polaczkiem o doświadczeniu zachorowania na koronawirusa i pobycie w szpitalach, z niepełnosprawną 22-latką, dotkniętą rzadką chorobą genetyczną i z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem o perspektywach dla Kościoła w kryzysie. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Kazimiera Grzybek, z ul. Ogrodniczek;
  † Barbara Barska-Grotowska, z al. Kijowskiej;
  † Krystyna Galińska, z ul. Obopólnej;
  † Andrzej Kordyl, z ul. Czarnowiejskiej;
  † Adam Sporek, z ul. Warmijskiej;
  † Józef Piotrowski, z ul. Lea;
  † Stanisława Gruca, z ul. Urzędniczej;
  † Zofia Popiel, z ul. Obopólnej;
  † Stanisława Goc, z ul. Lea;
  † Teresa Stolarczyk, z ul. Nowowiejskiej;
  † Edward Blicharz, z ul. Czarnowiejskiej
  † Hilary Żak, z ul. Obopólnej.
  W minioną środę zmarł tato ks. Proboszcza – śp. Stanisław Kuziel. Pogrzeb tylko w gronie rodzinnym odbył się wczoraj w Tarnowie. Do wspólnej modlitwy za sp. Stanisława Kuziela zapraszamy jutro, w poniedziałek podczas Mszy Świętej o godz. 15.00.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek