Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2020

 1. Dziś wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnej Eucharystii z obawy przed zachorowaniem, inni parafianie chorują i są poddani kwarantannie. Wspierajmy się modlitwą, w codziennej modlitwie pamiętajmy zwłaszcza o chorych, cierpiących i poddanych odosobnieniu z powodu pandemii, a także o lekarzach i pielęgniarkach, którzy ofiarnie walczą o zdrowie chorych. Pamiętajmy także o pomocy chorym i poddanym kwarantannie, jeżeli taka pomoc z naszej strony jest potrzebna.
 2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 16.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy za śp. Jana Rybarskiego, wieloletniego organistę i dyrygenta Chóru Mariańskiego, w 2. rocznicę jego śmierci.
 3. Do skarbony w zakrystii nadal można składać kartki z wypominkami za zmarłych; za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych modlimy się codziennie o godz. 18.00. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne są przyjmowane wyłącznie w kancelarii parafialnej; za tych zmarłych modlimy się przez cały rok, w niedziele o godz. 7.30.
 4. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże i małe.
 5. W piątek, 27 listopada, obchodzić będziemy w naszym kościele święto Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik. W tym dniu na zakończenie każdej Mszy św. będzie można przyjąć Cudowny Medalik Matki Bożej Niepokalanej.
 6. W przyszłą niedzielę – 1. niedzielę Adwentu – na wszystkich Mszach Świętych rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Marek Dziewiecki. Rekolekcje dla studentów będą transmitowane on-line na fanpage’u DA „Na Miasteczku”. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotach, będzie też podany w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii
 7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o histerycznych atakach na św. Jana Pawła II: dlaczego media upowszechniają nieprawdziwe oskarżenia i oszczerstwa wobec Papieża-Polaka? W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. czy na sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego wytłumaczyć, jak pobożnie przeżyć Mszę Święta transmitowaną w telewizji oraz czy należy traktować poważnie informacje o gotowych szczepionkach na COVID-19. Do nabycia jest także nowy, grudniowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Staś dla najmłodszych.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Helena Żak, z ul. Lea;
  † Teresa Grabowska-Wężyk, z ul. Altanowej;
  † Teofil Kowalski, z ul. Smoluchowskiego;
  † Anna Nowocień, z ul. Rydla;
  † Rafał Łabuda, z ul. Królewskiej;
  † Stefan Ksel, z ul. Piastowskiej;
  † Irena Jeziorowska, z ul. Królewskiej;
  † Marianna Marzec, z al. Kijowskiej;
  † Stefania Gąsieniec, z ul. Krzywy Zaułek;
  † Eupsychia Nowak, z ul. Kazimierza Wielkiego;
  † Maria Chyra, z ul. Rolniczej.
  Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek