Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Adwentu – 29.11.2020

 1. Dziś na wszystkich Mszach św. rozpoczynają się parafialne rekolekcje adwentowe. Rekolekcje dla studentów będą transmitowane on-line na fanpage’u DA „Na Miasteczku”. Spowiedź rekolekcyjna i pierwszopiątkowa jest zaplanowana na środę do godz. 10.00 i od godz. 14.00. Program rekolekcji adwentowych został wywieszony w gablotach i przed kościołem, jest też zamieszczony w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii… na stronie 2.
 2. Jeszcze dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych.
 3. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach – adwentowej Mszy Świętej o Matce Bożej – odprawianej w dni powszednie; w tym roku roraty dla wszystkich wcześnie rano czyli o godz. 7.00. Studentów zapraszamy na roraty zwłaszcza we wtorki i czwartki.
 4. Jutro, w poniedziałek przypada święto św. Andrzeja, apostoła. Jest to również dzień imienin naszego duszpasterza akademickiego – ks. Andrzeja Telusa, któremu składamy serdeczne życzenia imieninowe: wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki świętego Patrona na każdy dzień kapłańskiej służby, zwłaszcza w pracy z młodzieżą.
 5. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes: rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 18.00.
 6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź po południu już od godz. 14.30, a dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.
 7. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 8. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacenie ogrzewania kościoła. Jednocześnie bardzo prosimy o zamykanie za sobą drzwi przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła, abyśmy płacili za ogrzewanie kościoła, a nie za ogrzewanie Krakowa.
 9. W następną niedzielę, 6 maja, po Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych połączona z modlitwą za zmarłych członków Wspólnoty Żywego Różańca.
 10. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 7 zł (a za duże świece – od 15 złotych). Jak zawsze – gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece pomagają sfinansować wyjazdy dzieci z ubogich rodzin i leczenie chorych dzieci, a także utrzymać ośrodki służące dzieciom – np. rodzinne domy dziecka czy Domy Matki i Dziecka.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. jak przeżyć Adwent w czasie pandemii? jak zmienić swoje życie? jak dotrzeć do Jezusa? Do każdego numeru Niedzieli dołączona jest płyta CD z rekolekcjami ODDANIE33. W Gościu Niedzielnym ważna rozmowa z ojcem Jackiem Salijem o skandalach w Kościele i odchodzeniu młodych od wiary, dołączony jest także kalendarz ścienny na 2021 rok z wizerunkami świętych. Do nabycia jest także adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Staś dla najmłodszych. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, adwentowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…; bardzo prosimy, aby naszą gazetę parafialną przekazywać sąsiadom czy znajomym, którzy do kościoła z różnych powodów przyjść nie mogą.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Zdzisław Kliś, z ul. Armii Krajowej;
  † Dariusz Ciepał, z ul. Miechowskiej.
  Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek