Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Adwentu – 06.12.2020

 1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój w Ojczyźnie i na świecie oraz o ustanie pandemii – za przyczyną Matki Najświętszej i św. Jana Pawła II.
 2. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach – adwentowej Mszy Świętej o Matce Bożej – odprawianej w dni powszednie; w tym roku roraty dla wszystkich wcześnie rano czyli o godz. 7.00. Studentów zapraszamy na roraty zwłaszcza we wtorki i czwartki.
 3. We wtorek, 8 grudnia, obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Rodziców oczekujących narodzin dziecka zapraszamy do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa, które będzie można otrzymać po każdej Mszy Świętej.
 4. We wtorek minie rocznica śmierci śp. ks. Antoniego Bobaka CM. Za śp. ks. Antoniego modlić się będziemy w czasie Mszy Świętej o godz. 18.30.
 5. We wtorek, 8 grudnia, przypada dzień imienin Marii Skawiny, zakrystianki, a w środę, 9 grudnia, dzień imienin ks. prof. Wiesława Przyczyny, który pomaga w duszpasterstwie parafialnym. Naszym Drogim Solenizantom życzymy potrzebnych łask Bożych i opieki Maryi Niepokalanej na każdy dzień służby Bogu i ludziom.
 6. Dziękujemy za ofiary przeznaczona na opłacenie ogrzewania kościoła i przypominamy o naszej prośbie: o zamykanie za sobą drzwi przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła, abyśmy płacili za ogrzewanie kościoła, a nie za ogrzewanie Krakowa.
 7. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 7 zł (a za duże świece – od 15 złotych). Jak zawsze – gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece są naszym wsparciem dobroczynnej działalności Caritas Polska na rzecz dzieci i rodzin w potrzebie. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone do paczek świątecznych dla najuboższych.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, czy można podążać za Bogiem z pominięciem Kościoła, jak katolicy mogą bronić swojego prawa do wolności sumienia i religii oraz czy teraz – po dużej ilości zgonów księży – będzie trudniej o księdza w parafii. W Gościu Niedzielnym ważna rozmowa z ks. Sławomirem Oderem, postulatorem procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II, na temat: dlaczego świętość Polskiego Papieża jest niepodważalna. Do nabycia jest także adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Staś dla najmłodszych.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Urszula Bednarz, z ul. Nawojki;
  † Jan Pabian, z ul. Altanowej;
  † Emilia Borowska, z ul. Lea;
  † Zofia Zgudziak, z ul. Skarbińskiego;
  † Iwona Hellstein, z ul. Piastowskiej;
  † Piotr Cembala, z ul. Królewskiej;
  † Zdzisław Rakoczy, z ul. Lea;
  † Krystyna Kubas, z ul. Staffa;
  † Maria Jamrocha, z ul. Rydla;
  † Wojciech Kossakowski, z ul. Nawojki;
  † Stanisława Reczyńska-Latacz.
  Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek