Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Adwentu – 13.12.2020

 1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój w Ojczyźnie i na świecie oraz o ustanie pandemii – za przyczyną Matki Najświętszej i św. Jana Pawła II.
 2. Zachęcamy do udziału w roratach – adwentowej Mszy Świętej o Matce Bożej – która jest odprawiana w dni powszednie wcześnie rano czyli o godz. 7.00. Studentów zapraszamy na roraty zwłaszcza we wtorki i czwartki. Wszystkich prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 3. W każdy czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a od godziny 17.30 na wspólną adorację prowadzoną przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ.
 4. W piątek, 18 grudnia, o godz. 19.00 odbędzie się „Godzina dla Pana” – czuwanie modlitewne Wspólnot Ruchu Światło-Życie.
 5. W niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu – 27 grudnia – otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2020 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa: o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich jubilatów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
 6. Już dziś podajemy do wiadomości, że przyszłoroczna wizyta duszpasterska czyli Kolęda 2021 odbędzie się według innych zasad: księża odwiedza tylko te domy i rodziny, do których zostaną zaproszeni. Od najbliższego wtorku na półkach przy wyjściu z kościoła będzie wyłożony formularz Zaproszenia kapłana z wizytą duszpasterską, wraz z niezbędnymi informacjami i planem kolędy.
 7. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 7 zł (a za duże świece – od 15 złotych). Jak zawsze – gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone do paczek świątecznych dla najuboższych.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli mądre spostrzeżenia i rady o nieporozumieniach narosłych wokół pandemii przekazuje Marek Posobkiewicz, lekarz, główny inspektor sanitarny, który sam przechorował koronawirusa, a arcybiskup Grzegorz Ryś komentuje protesty, które ostatnio przeszły przez Polskę. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o niezwykłych cechach i sekretach autoportretu Matki Bożej z Guadalupe, wobec których nauka jest bezradna, i o tym, czy zakazy i limity wobec wierzących wprowadzone we Francji przyczyniły się do odnowy życia religijnego. Do nabycia jest także adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, a także nasz parafialny kalendarz ścienny na 2021 rok (opłata: 6 zł za egzemplarz).
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Jan Popiel, z ul. Obopólnej;
  † Andrzej Walczak, z ul. Skarbińskiego.
  Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek