Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Chrztu Pańskiego – 10.01.2021

 1. Jutro, w poniedziałek – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 osoby poważnie chore będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia.
 2. Zbliża się czas wizyty duszpasterskiej księży na zaproszenia parafian. Tegoroczna Kolęda odbędzie się według podanego planu, ale księża odwiedzą tylko te domy i rodziny, do których zostaną zaproszeni. Na półkach przy głównym wyjściu z kościoła znajdziemy niezbędne informacje, a także formularz Zaproszenia kapłana z wizytą duszpasterską, który należy wypełnić, odciąć i przynieść do zakrystii albo kancelarii parafialnej. Zaproszenia prosimy złożyć najpóźniej w następną niedzielę.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o „cichym patronie codzienności” czyli św. Józefie, o problemach szkolnictwa w czasie pandemii – w wywiadzie z ministrem edukacji, raz jeszcze o szczepionce: czy można jej ufać? czy zakończy pandemię?; polecamy także felieton Andrzeja Nowaka na ostatniej stronie pt. Szulerzy i sportowcy. W najnowszej Niedzieli przeczytamy m.in. o posłudze kapelana z covidowego oddziału szpitala, o nawróconych, którzy dla Chrystusa odmienili swoje życie, o małym Oskarze, który ewangelizuje Danię i o kulisach środowiska związanego z pornografią dziecięcą i dlaczego świat na nią pozwala. W zakrystii można także zakupić parafialny kalendarz ścienny na 2021 rok.
 4. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Danuta Bulek, z ul. Nawojki;
  † Zdzisława Brzozowicz-Zakrzewska, z ul. Skarbińskiego;
  † Teresa Mielczarek-Tabor, z ul. Spokojnej;
  † Alicja Brodnicka, z ul. Obopólnej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…