Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę zwykłą – 17.01.2021

 1. Dziś studenci zapraszają na wspólne kolędowanie po Mszy św. o godz. 20.00.
 2. Jutro, w poniedziałek rozpocznie się wizyta duszpasterska księży w domach tych parafian, do których zostali zaproszeni, z zastosowaniem rygorów epidemicznych. Plan kolędy na ten tydzień przedstawia się następująco:
  • jutro, w poniedziałek – ulice Beniowskiego, Chodowieckiego, Cichy Kącik, Domeyki, Goetla, Olimpijska, Radwańskiego i Reymonta;
  • we wtorek – ulice Altanowa i Piastowska;
  • w środę – ulice Armii Krajowej, Buszka numery 27 i 27A oraz Jadwigi z Łobzowa;
  • w czwartek – ulice Rolnicza i Skarbińskiego;
  • w piątek – ulice Młodej Polski, Niedziałkowskiego, Staszczyka, Szlachtowskiego i Żelechowskiego;
  • w sobotę – ul. Królewska.

  Tegoroczna Kolęda odbędzie się według podanego planu, ale księża odwiedzą tylko te domy i rodziny, do których zostaną zaproszeni. Na półkach przy głównym wyjściu z kościoła znajdziemy jeszcze niezbędne informacje, a także formularz Zaproszenia kapłana z wizytą duszpasterską, który należy wypełnić, odciąć i przynieść do zakrystii. Można to zrobić jeszcze tylko dzisiaj: dziś ostatni dzień składania Zaproszeń kapłana z wizytą duszpasterską.
  Kolęda w dni powszednie będzie się rozpoczynała o godz. 16.30, a w soboty o godz. 15.30. Wodę święconą znajdziemy w Kaplicy Pojednania.

 3. Jutro, w poniedziałek rozpocznie się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan, obchodzony pod hasłem: Trwajcie w miłości Mojej, a przyniesiecie obfity owoc. W Krakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem biskupa Damiana Muskusa odbędzie się w następną niedzielę, 24 stycznia, o godz. 15.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. W naszym kościele w intencji jedności chrześcijan modlić się będziemy w czasie Mszy Świętych o godz. 18.30.
 4. We wtorek, 19 stycznia, przypada dzień imienin Ks. Mariusza Czajkowskiego. Drogiemu Solenizantowi życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień kapłańskiej służby, a Jego posługiwanie w naszej parafii polecamy modlitewnej pamięci wiernych.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieliin. znajdziemy odpowiedzi na 7 ważnych praktycznych pytań o ekumenizm oraz historie dwóch małżeństw, w których mężowie są wierzący, a żony nie – czyli historie, które pokazują, jak istotna jest wiara w naszym życiu. W Gościu Niedzielnym m.in. przeczytamy o etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi oraz jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary. Do nabycia jest jeszcze kalendarz parafialny na ten rok.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Franciszek Nawrot, z ul. Lea;
  † Ewa Grudzieńska, z ul. Nowowiejskiej;
  † Małgorzata Zimmermann, z ul. Reymonta;
  † Danuta Cyns, z ul. Królewskiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…