Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę zwykłą – 24.01.2021

 1. Dziś dzień modlitwy w intencji poszkodowanych i ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Do skarbony przy wyjściu z kościoła przez cały tydzień, od dziś do następnej niedzieli, będą zbierane datki na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 2. Jutro powracamy do wizyty duszpasterskiej księży w domach tych parafian, do których zostali zaproszeni, z zastosowaniem rygorów epidemicznych. Plan kolędy na ten tydzień przedstawia się następująco:
  • jutro, w poniedziałek – ulice Krzywy Zaułek i Rydla;
  • we wtorek – ulice Kawiory, Kijowska, Ogrodniczek, Spokojna i Urzędnicza;
  • w środę – ulice Chocimska i Gramatyka;
  • w czwartek – ulice Bronowicka, Galla, Nawojki, Kadecka i Staffa;
  • w piątek – ulice Czarnowiejska, Miechowska, Obopólna, Toruńska i Warmijska;
  • w sobotę – ul. Lea.

  Kolęda w dni powszednie rozpoczyna się o godz. 16.30, a w soboty o godz. 15.30. Wodę święconą znajdziemy w Kaplicy Pojednania.

 3. Jutro, w poniedziałek przypada w liturgii święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, obchodzone przez Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo jako dzień powstania Zgromadzenia. W intencji Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Rodziny Wincentyńskiej modlić się będziemy w czasie Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W naszej parafii nie brakuje osób starszych i samotnych, więcej: samotnych pozbawionych jakiegokolwiek wparcia ze strony rodziny i bliskich. Jeżeli znamy takie osoby potrzebujące pomocy, bardzo prosimy, aby zgłosić w zakrystii ich adresy.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. czy z medycznego punktu widzenia szczepionki na COVID-19 są bezpieczne i czy Polacy powinni się szczepić? – na te pytania odpowiada arcybiskup Henryk Hoser, lekarz, misjonarz i emerytowany biskup warszawski. Z kolei w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego Kościół rozmawia z przedstawicielami religii pozachrześcijańskich. Do nabycia są także nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych, a także parafialny kalendarz na bieżący rok.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Alicja Jun, z ul. Reymonta;
  † Adolf Bill, z ul. Szlachtowskiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…