Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę zwykłą – 31.01.2021

 1. Jeszcze dzisiaj do skarbony przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 2. Kończy się wizyta duszpasterska księży w domach tych parafian, do których zostali zaproszeni. W najbliższych dniach jest zaplanowana kolęda:
  • jutro, w poniedziałek – na ulicach Chmiela, Kazimierza Wielkiego, Nowowiejskiej i Smoluchowskiego;
  • we wtorek i środę – KOLĘDA DODATKOWA.

  Kolęda rozpoczyna się o godz. 16.30. Wodę święconą znajdziemy w Kaplicy Pojednania.

 3. We wtorek, 2 lutego, obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30, 18.30 i 20.00. Na początku każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego: ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie klasztorów i domów zakonnych, borykających się z trudnościami materialnymi. Kancelaria parafialna we wtorek będzie nieczynna.
 4. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes o godz. 18.00.
 5. W pierwszy piątek miesiąca, 5 lutego, kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 oraz 14.30—20.00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 7. Siostry Miłosierdzia podają do wiadomości, że w poniedziałek 1 lutego rozpocznie się rekrutacja do Przedszkola nr 2 przy ul. Warszawskiej 6. Zainteresowanych Rodziców Siostry zapraszają do kontaktu z Przedszkolem. Szczegóły na plakacie.
 8. Podajemy do wiadomości, że w naszej parafii tzw. kurs przedmałżeński dla narzeczonych będzie się odbywał zgodnie z planem w lutym i marcu: każdego tygodnia we wtorek o godz. 18.30.
 9. W tym miesiącu ponownie będą się odbywały spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII. Najbliższe spotkanie dla kandydatów z klas VII odbędzie się w niedzielę 14 lutego po Mszy św. o godz. 11.00.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o zakonnicach: kim są i jaki jest sens ich obecności pośród nas?; także wywiad z włoskim egzorcystą, który podpowiada, co jest najlepszą obroną przed złem. Z kolei w Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. rozmowę z pełnomocnikiem rządu na temat problemów z dostawami szczepionek i ich skuteczności. Do nabycia są także nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych, a także parafialny kalendarz na bieżący rok. Przy wyjściu z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 11. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Irena Łakowicz, z ul. Chocimskiej;
  † Anna Witkowska, z ul. Lea.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…