Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą – 07.02.2021

 1. Bóg zapłać! za datki na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji: do skarbony przez cały poprzedni tydzień zebrano 5.900 złotych.
 2. W minioną środę zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska w domach parafian. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy – mimo epidemicznych ograniczeń – zechcieli nas zaprosić do swoich domów: w sumie odwiedziliśmy 445 rodzin i osób samotnych. Dziękujemy serdecznie za nadzwyczaj hojne ofiary złożone przy tej okazji na potrzeby Zgromadzenia Misji; składamy serdeczne Bóg zapłać! także za ofiary „kolędowe” przyniesione do zakrystii lub kancelarii oraz wpłacone na konto parafialne.
 3. W czwartek, 11 lutego, obchodzić będziemy święto naszej wspólnoty parafialnej – uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Msze Święte będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 00, 18.30 i 20.00 [od poniedziałku będzie trwało triduum przed uroczystością].
  Święto jest przeżywane w całym Kościele jako Światowy Dzień Chorego. W intencji osób chorych i starszych modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 15.00, połączonej z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Sakrament chorych będzie udzielony w Kaplicy Pojednania również po zakończeniu pozostałych Mszy Świętych. Sakrament chorych można przyjąć w poważnej chorobie lub w podeszłym wieku po uprzednim przystąpieniu do sakramentu pokuty, jeśli dawno z niego nie korzystano. Wszystkich, którzy pragną przyjąć sakrament chorych, prosimy o przygotowanie wcześniej kartki z danymi personalnymi – należy podać imię, nazwisko oraz adres; kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sakramentu.
  Główne uroczystości odpustowe rozpoczną się wspólną modlitwą różańcową o godz. 18.00. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej o godz. 18.30 będzie przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosi ks. Adam Borowski CM – sekretarz polskiej prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Członków grup parafialnych i Wiernych związanych z naszą świątynią do udziału w wieczornych uroczystościach, i prosimy o przyniesienie świec i lampionów. W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W zakrystii można nabyć książkę ks. Bogdana Markowskiego Jutro dzieje się dzisiaj: to zbiór felietonów i rozważań zamieszczanych wcześniej na łamach gazetki parafialnej.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, dlaczego wśród nastolatków rośnie agresja i jak to zmienić oraz dlaczego proboszcz parafii w Ropicy Polskiej zażądał deklaracji wiary od kandydatów do bierzmowania; w krakowskim dodatku Niedzieli znajdziemy wywiad z naszym ks. proboszczem Jackiem Kuzielem 12 miesięcy próby. Z kolei w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii a eutanazją oraz co się dzieje w Etiopii – jednym z najstarszych krajów chrześcijańskich. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Wiktor Papiz, z ul. Piastowskiej;
  † Janina Nenko, z ul. Lea;
  † Marek Łach, z ul. Żelechowskiego;
  † Dionizy Ciempa, z ul. Lea;
  † Bronisława Balon, z ul. Altanowej;
  † Tadeusz Bankowicz, z ul. Chocimskiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…