Ogłoszenia duszpasterskie na 1. Niedzielę Wielkiego Postu – 21.02.2021

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę. Przeznaczone będą na sfinansowanie ogrzewania kościoła i budynków parafialnych.
 2. Pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu nowym przełożonym polskiej prowincji Księży Misjonarzy został wybrany dr Paweł Holc, były proboszcz i superior naszej parafii. Księdza wizytatora Pawła polecamy wdzięcznej modlitwie naszych wiernych.
 3. Odpowiadając na apel Matki Najświętszej objawiającej się w Lourdes zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie z wyjątkiem piątków i niedziel o godz. 17.50
 4. Dziś – i w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Pamiętajmy także, iż Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw i imprez. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od spożycia napojów alkoholowych.
 5. W środę, 24 lutego, minie rocznica śmierci śp. ks. Jacka Moryto CM: za zmarłego Kapłana modlić się będziemy w czasie Mszy Świętych o godz. 15.00 i 18.30.
 6. Przy głównym wyjściu z kościoła znajdziemy skarbonę do składania jałmużny wielkopostnej na pomoc najuboższym.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gość Niedzielny inauguruje cykl wielkopostny, który ma charakter rekolekcji ze Sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim, w Gościu Niedzielnym znajdziemy też wywiad z biskupem Zdzisławem Błaszczykiem z Brazylii oraz wyjaśnienie zawiłości rządzących kalendarzem liturgicznym. W Niedzieli znajdziemy m.in. wnikliwą recenzję wzbudzającego kontrowersje filmu Patryka Vegi „Oczy diabła”, przeczytamy też, jak czas Wielkiego Postu przeżywają osoby znane i lubiane, przedstawiciele kultury i mediów. Do nabycia są także nowe numery Miłujcie się! dla młodzieży, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Stasia dla najmłodszych.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Andrzej Buczkowski, z ul. Kazimierza Wielkiego;
  † Waleria Klaja, z ul. Gramatyka;
  Odeszła do wieczności śp. Łucja-Małgorzata Derecka-Kopińska aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i długoletnia lektorka naszej parafii. Pogrzeb śp. Łucji-Małgorzaty odbędzie się w najbliższy wtorek w naszym kościele o godz. 10.30
  Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…