Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkiego Postu – 28.02.2021

 1. Rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje dla dorosłych i studentów. Inauguracja rekolekcji dziś na wszystkich Mszach Świętych. Jutro, we wtorek i środę zapraszamy na spotkania rekolekcyjne o godz. 7.00, 9.00, 15.00 i 18.30, a młodzież akademicką – o godz. 20.00; spotkanie o godzinie 20.00 będzie transmitowana na fanpage’u DA „Na Miasteczku”; na wspólne modlitwy zapraszamy o godz. 8.40, 14.40 i 18.10. Okazja do spowiedzi – we wtorek w godz. 6.00—9.00 i 14.00—20.00. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie, jest też podany w najnowszym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…
 2. Nie odbędą się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży, dlatego wszystkich młodych duchem – i starszych, i młodzież – zachęcamy do skorzystania z propozycji Duszpasterstwa Młodzieży naszej archidiecezji: rekolekcji on-line „40 dni dla ducha”. Planer rekolekcji można nabyć w zakrystii za 3 złote.
 3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, a w piątki gromadzimy się na Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 4. W pierwszą środę miesiąca nabożeństwo ku czci naszej Pani z Lourdes rozpocznie się o godz. 18.00.
 5. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00; dodatkowa Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 16.30. W czasie Mszy św. o godz. 18.30 ministranci zostaną pobłogosławieni do wyższych posług liturgicznych.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 7. Już dziś zapraszamy do naszego kościoła jako kościoła stacyjnego Wielkiego Postu: w piątek 12 marca na modlitwę od godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.30.
 8. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone skarbonki dla dzieci – na zbieranie w Wielkim Poście ofiar na pomoc osobom w podeszłym wieku. Ofiarę za skarbonkę proszę wrzucić do skarbony Jałmużna wielkopostna; ofiary ze skarbony Jałmużna wielkopostna w tym tygodniu zostaną przeznaczone na wsparcie projektów misyjnych przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. W zakrystii można zakupić baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy chorym, świadczonej przez Caritas.
 9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 (zwana szkołą „za murem”) ogłasza REKRUTACJĘ do klas ogólnych i integracyjnych. Więcej szczegółów znajdziemy na wywieszonym plakacie.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Jak zapobiegać molestowaniu i chronić dzieci – o tym specjalnie dla Niedzieli mówią członkowie Państwowej Komisji ds. Pedofilii; w Niedzieli przeczytamy także, dlaczego św. Jan Paweł II najmocniej atakowany jest w swojej ojczyźnie. W Gościu Niedzielnym – o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw i bardzo ciekawym programie ascetycznym dla mężczyzn. Do nabycia jest także ChiT poświęcony osobie św. Józefa, Miłujcie się! dla młodzieży, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych. Przy wyjściu z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 11. Dziś przed kościołem można nabyć miód i produkty pszczele.
 12. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:
  † Ryszard Krokosz, z ul. Rydla.
  Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…