Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkiego Postu – 14.03.2021

 1. W każdą niedzielę o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, a w piątki na nabożeństwo Drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 2. Po okresie zawieszenia, spowodowanego kryzysem epidemicznym, nasz Mieszany Chór Mariański wznawia działalność w ścisłym reżimie sanitarnym. Gorąco zapraszamy młodzież i dorosłych, a szczególnie mężczyzn. Próby zespołu odbywają się we wtorki i piątki o godz. 19.30 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego (za kościołem). Więcej informacji na stronie internetowej Chóru Mariańskiego oraz w gablocie Chóru (od strony ul. Galla).
 3. W piątek, 19 marca, będzie obchodzona Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny i Patrona Kościoła Świętego. W roku jemu poświęconym postarajmy się szczególnie uczcić św. Józefa. Msze Święte zostaną odprawione według zwykłego porządku: o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W najbliższą środę przypada dzień imienin ks. Zbigniewa Kopcińskiego, a w piątek dzień imienin ks. Bogdana Markowskiego. Czcigodnym Solenizantom życzymy zdrowia, obfitości łask Bożych i nieustannej opieki Naszej Pani z Lourdes i św. Józefa.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous: w sobotę o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty (powyżej zakrystii).
 6. W następną niedzielę, 21 marca, Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przed naszym kościołem przeprowadzi kwestę na pomoc najuboższym w naszej parafii.
 7. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone skarbonki dla dzieci – na zbieranie w Wielkim Poście ofiar na pomoc osobom chorym i w podeszłym wieku. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można zakupić baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy chorym, świadczonej przez Caritas. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na świąteczną pomoc dla ubogich z terenu naszej parafii.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która można zakupić w zakrystii. Dziś w zakrystii można nabyć zapowiadany w gazetce parafialnej Gość Extra – 100 stron poświęconych w całości św. Józefowi: w nim pełna ciekawostek historia kultu św. Józefa, tajemnica karteczek od papieża pod głową śpiącego Józefa i opowieść o Cotignac – miejscu objawień Józefa i Maryi. W samym Gościu Niedzielnym znajdziemy krótkie podsumowanie ośmiu lat pontyfikatu papieża Franciszka, znajdziemy też atrakcyjny dodatek w postaci magnesu z wizerunkiem św. Józefa. Z kolei w najnowszej Niedzieli przeczytamy m.in. o medialnych manipulacjach i przemilczeniach dotyczących wypowiedzi papieża Franciszka, znajdziemy też praktyczne porady psychologa, jak zadbać dziś o naszą kondycje psychiczna i sprawić, że będziemy zadowoleni z życia. Jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Józef Pułka, z ul. Reymonta;
  † Irena Lewicka, z ul. Królewskiej;
  † Janina Stokłosa, z ul. Lea.
  Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…