Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkiego Postu – 21.03.2021

 1. Ponieważ pandemia się wzmaga – przypominamy o istniejących ograniczeniach i zaleceniach. Bardzo prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do kościoła, zachowywanie w kościele dystansu od innych osób i obowiązku noszenia maseczek zakrywających usta i nos. Jednocześnie przypominamy o decyzjach Episkopatu: zaleca się wiernym przyjmowanie Komunii św. na rękę oraz by przyjmujący Komunię w ten sposób otrzymywali ją w pierwszej kolejności.
 2. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem odbywa się kwesta Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo: zbierane ofiary będą przeznaczone na pomoc najuboższym parafianom, m.in. w formie paczek świątecznych. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz na pomoc rzeczową dla biednych: można tam jeszcze składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich. Za wszystkie dary i ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, a w piątek na Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 4. W czwartek, 25 marca, obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00 i – z homilią – o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jest w Kościele jako Dzień Świętości Życia: wszyscy, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mogą już dziś w zakrystii otrzymać specjalną deklarację. Zapraszamy też wszystkie małżeństwa i kobiety oczekujące dziecka do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa na zakończenie wszystkich Mszy Świętych. Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna.
 5. W piątek, 26 marca, od godz. 9.00 księża będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous: w sobotę o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty (powyżej zakrystii).
 7. W najbliższą sobotę, 27 marca, infułat Bronisław Fidelus udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z klas ósmych: uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00. Kandydatów do bierzmowania, a także ich rodziny polecamy modlitwie wiernych.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na początku wszystkich Mszy Świętych w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej poświęcimy palmy, zaś uroczysta procesja z palmami odbędzie się na początku Mszy św. o godz. 11.00. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 9. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zakupić baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy chorym, świadczonej przez Caritas. W zakrystii jest także do nabycia prasa katolicka. Gość Niedzielny podejmuje temat Drogi Krzyżowej i zamieszcza bardzo osobiste spojrzenia na drogę krzyżową Jezusa, przygotowane przez znane osoby. W Niedzieli przeczytamy, czy w Polsce prześladuje się katolików oraz czego możemy się spodziewać w temacie tegorocznych świąt. Do nabycia jest także nowy numer Stasia dla najmłodszych.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Wojciech Łopata, z ul. Chodowieckiego;
  † Urszula Hudy, z ul. Nawojki;
  † Joanna Hyla-Jezierska, z ul. Obopólnej;
  † Irena Milczarek, z ul. Krzywy Zaułek;
  † Teodozja Nowak, z ul. Lea.

W minioną środę w Zakopanem zmarł śp. ks. Mieczysław Kozłowski, który pracował w naszej parafii jako katecheta w latach 1975—1980; pogrzeb odbył się w sobotę w Zakopanem-Olczy.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…