Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkanocną – 02.05.2021

 1. W dniu dzisiejszym po Mszach Świętych wolontariusze Fundacji Pro – prawo do życia zbierają podpisy pod projektem „Stop Aborcji”. Celem projektu jest zapewnienie każdemu człowiekowi prawa do życia. Polecamy ten projekt wrażliwości wiernych.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami na temat: w co wierzymy?
 3. Jutro, w poniedziałek, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny; Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego.
 4. We wtorek – 4 maja – przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona Miasta Krakowa.
 5. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie je nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
 6. W czwartek – 6 maja – obchodzić będziemy święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W czwartki zachęcamy do nawiedzenia kościoła i osobistej modlitwy w czasie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. Dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 16.30, a okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 i 16.00—20.00.
 8. W sobotę – 8 maja – obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Msze Święte zostaną odprawione według porządku na dni powszednie.
 9. W przyszłą niedzielę – 9 maja – pierwsza grupa dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej podczas Mszy Świętej o godz. 12.30.
 10. W przyszłą niedzielę ks. abp Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej: bardzo serdecznie zapraszam do udziału we Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.00 na Ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego. […] Tych, którzy z racji na ograniczenia sanitarne nie będą mogli uczestniczyć w tej Eucharystii, zachęcam do włączenia się do wspólnej modlitwy dzięki transmisji w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej. Pełny tekst zaproszenia znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, co ma wspólnego demokracja – synonim praw i wolności – z królewską godnością Maryi, kim był Jérôme Lejeune (czyt. Żerom Leżen), wybitny genetyk, którego beatyfikacja jest blisko, i jak rozpoznać zachowania sekciarskie we wspólnotach chrześcijańskich. Z kolei w Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników oraz do czego prowadzi widoczne na ulicach czy w mediach społecznościowych zastępowanie kultury solidarności kulturą gniewu. Do nabycia jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…, a w nim wywiad z ks. proboszczem Jackiem Kuzielem.
 12. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Janina Mental, z ul. Obopólnej;
  † Józefa Rogoda, z ul. Jadwigi z Łobzowa.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek