Ogłoszenia duszpasterskie na 6. Niedzielę Wielkanocną – 09.05.2021

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami na temat: w co wierzymy? O godz. 19.45, przed Mszą św. akademicką, zapraszamy na nabożeństwo majowe dla studentów.
 2. W poniedziałek – 10 maja – w naszym kościele obchodzić będziemy uroczystość św. Ludwiki de Marillac, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Msze Święte zostaną odprawione według porządku na dni powszednie.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
 4. We wtorek, w 11. dniu miesiąca, po Mszy św. o godz. 18.30 osoby poważnie chore będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia.
 5. W czwartki całodzienne czuwanie przed Najśw. Sakramentem, które zakończy adoracja Wspólnoty dla Intronizacji. Po Mszy św. o godz. 20.00 zapraszamy do udziału w adoracji eucharystycznej ze śpiewem kanonów z Taizé, prowadzonym przez scholę akademicka.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous: w sobotę o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty (powyżej zakrystii).
 7. W najbliższą sobotę dwie grupy dzieci przystąpią do pierwszej Komunii Świętej, a w przyszłą niedzielę – 16 maja – kolejna grupa dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii podczas Mszy Świętej o godz. 12.30. Zachęcamy do udziału we Mszy św. niedzielnej o innej porze.
 8. Proboszcz zaprasza na autokarową pielgrzymkę parafialną do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę 5 czerwca br. W planie wyjazdu jest udział w ogólnopolskim spotkaniu wspólnot Żywego Różańca. Koszt: 40 złotych. Zapisy w zakrystii.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Arcybiskup Marek Jędraszewski w specjalnym wywiadzie dla Niedzieli mówi o błędach i problemach współczesności, a znany teolog Wincenty Łaszewski dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat objawień w Fatimie. Z kolei w Gościu Niedzielnym znajdziemy bardzo praktyczny dodatek – Litanię Loretańską do Matki Bożej z nowymi wezwaniami, warto też przeczytać o tym, jak ważni są seniorzy dla wspólnoty Kościoła. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Tomasz Sobczyk, z ul. Nowowiejskiej;
  † Helena Szczerba, z ul. Staffa.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek