Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego — 16.05.2021

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. O godz. 19.45, przed Mszą św. akademicką, zapraszamy na nabożeństwo majowe dla studentów.
 2. Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na skupienie modlitewne dla wszystkich pragnących poznać Dzieło Intronizacji: do kościoła Najśw. Imienia Maryi przy ul. Dzielskiego 1 w środę 19 maja o godz. 9.30. Więcej informacji znajdziemy na wywieszonym plakacie.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous: w sobotę o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty (powyżej zakrystii).
 4. W najbliższą sobotę kolejne dwie grupy dzieci przystąpią do pierwszej Komunii Świętej. Dzieci i ich rodziny polecamy modlitwie wiernych.
 5. Studenci DA «Na Miasteczku» w najbliższą sobotę zapraszają na czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.00 w kościele bł. Anieli Salawy, a zakończy Eucharystią o godz. 23.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy do udziału!
 6. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego ks. proboszcz Jacek Kuziel będzie obchodził 25-lecie przyjęcia święceń kapłańskich. Do wspólnej modlitwy ze Srebrnym Jubilatem zapraszamy w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 9.30.
 7. Proboszcz zaprasza na autokarową pielgrzymkę parafialną do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę 5 czerwca br. W planie wyjazdu jest udział w ogólnopolskim spotkaniu wspólnot Żywego Różańca. Koszt: 40 złotych. Zapisy w zakrystii.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy o organizacji uroczystości Pierwszej Komunii i rozwiązaniach, które sprawdziły się w czasie pandemii oraz o zeświecczeniu Kościoła, które przewidywał papież Benedykt XVI, a które dziś nabiera realnych kształtów. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o zainicjowanej przez papieża Franciszka modlitewnej sztafecie o ustanie pandemii koronawirusa oraz o nowym patronie na nasze czasy – bł. Franciszku Jordanie, założycielu salwatorianów.
 9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:
  † Eufemia Stec, z ul. Królewskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…