Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najświętszej Trójcy – 30.05.2021

 1. Od wtorku codziennie – oprócz czwartku – o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 2. W czwartek, 3 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W Boże Ciało porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po uroczystej Mszy Świętej o godz. 16.30 wyruszy procesja eucharystyczna, która w tym roku przejdzie ulicami naszej parafii: od kościoła ulicami Lea, Galla, Staffa, Smoluchowskiego i z powrotem ul. Lea do naszego kościoła. Za udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Wszystkich Parafian zapraszamy i zachęcamy do udziału – najpierw w świątecznej Mszy Świętej, a potem w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary i uroczystym uczczeniem Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie; prosimy też wiernych o włączanie się we wspólny śpiew i podążanie za baldachimem z Najświętszym Sakramentem. Jak zawsze – bardzo prosimy o udekorowanie okien i domów na trasie procesji, prosimy też, aby na czas procesji przemieścić samochody zaparkowane na trasie procesji, prosimy również o zachowanie przepisów epidemicznych: zachowanie odległości od siebie i używanie maseczek. Jednocześnie zapraszamy młodych mężczyzn do pomocy w niesienia głośników podczas procesji: należy zgłosić się do zakrystii w czwartek o godz. 17.00.
 3. W związku z Bożym Ciałem zaproszenie skierował do nas Ks. Abp Marek Jędraszewski – Metropolita krakowski. Czytamy w nim m.in.: Zgodnie z wielowiekową tradycją naszego Miasta zapraszam Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w centralnej procesji Bożego Ciała, która odbędzie się w dniu 3 czerwca br. Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą świętą sprawowaną przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską. Następnie Drogą Królewską wyruszymy z Najświętszym Sakramentem na Rynek Główny. Zatrzymując się przy kolejnych ołtarzach będziemy rozważać słowo Boże i w jego świetle adorować Pana Jezusa utajonego w Tajemnicy Eucharystii. Serdecznie proszę, aby w procesji Bożego Ciała uczestniczyły reprezentacje krakowskich parafii, asysty procesyjne, zgromadzenia zakonne żeńskie i męskie, bractwa, stowarzyszenia, wspólnoty, służby mundurowe, ludzie nauki i kultury, władze miejskie i samorządowe, szkoły katolickie oraz młodzież. W obliczu wciąż zagrażającej pandemii pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów państwowych, które stoją na straży naszego bezpieczeństwa, zdrowia i życia.
 4. W pierwszy piątek miesiąca, 4 czerwca, kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Dodatkowa Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 16.30, a po Mszy św. o godz. 18.30 zostanie odprawiona pierwsza procesja oktawy Bożego Ciała.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40.
 6. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacanie prac remontowych w zabudowaniach parafialnych.
 7. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak rozpoznać depresję u dziecka i jak pomóc mu w walce z tą podstępną chorobą. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wezwaniach z Litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa, przeczytamy też o historii tej litanii oraz o obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Serca. Do nabycia jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i nowy numer Stasia dla najmłodszych.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Krzysztof Bulek, z ul. Nawojki;
  † Alicja Dzikiewicz, z ul. Żelechowskiego;
  † Michalina Olech, z ul. Królewskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek