Ogłoszenia duszpasterskie na 10. niedzielę zwykłą – 06.06.2021

 1. Podajemy do wiadomości naszych Parafian, że w dobie pandemii mogą się czuć bezpieczniej w naszym kościele: wszyscy księża zostali już dwukrotnie zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Do zaszczepienia się zachęcamy także naszych Wiernych.
 2. Przypominamy, że w kościele nadal obowiązują ograniczenia pandemiczne: należy dezynfekować ręce, nosić maseczkę zakrywająca usta i nos, zachowywać stosowna odległość od innych uczestników zgromadzenia. W kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 85 osób, ale… w ten limit nie są już wliczane osoby zaszczepione i ozdrowieńcy (do pół roku od przejścia choroby).
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości oraz procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać! przygotowującym ołtarze: S. Marii, S. Beacie i ich Pomocnikom, Panom Kościelnym, Panom niosącym nagłośnienie. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego, Ministrantów, Krucjaty Maryjnej, Rodziców dzieci sypiących kwiaty oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach.
 4. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 5. Trwa oktawa Bożego Ciała. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.30 i procesji eucharystycznej wokół kościoła. W czwartek, 10 czerwca, oktawę Bożego Ciała zakończy obrzęd poświęcenia ziół i wianków po Mszy św. o godz. 18.30 i procesji wokół kościoła.
 6. W środę, 9 czerwca, zapraszamy na piękną uroczystość: Mszę św. prymicyjną o godz. 18.30 odprawi ks. Michał Adamczyk CM, absolwent naszego DA „Na Miasteczku”. Po Mszy św. i procesji każdy z nas będzie mógł otrzymać indywidualne błogosławieństwo z rąk ks. Prymicjanta.
 7. W czwartek, 10 czerwca, Msza św. dla studentów o godz. 20.00 zostanie odprawiona w intencji o Boże błogosławieństwo na czas sesji egzaminacyjnej.
 8. W piątek, 11 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte będą odprawione tak, jak w dni powszednie. Po Mszy św. o godz. 18.30 poważnie chorzy będą mogli otrzymać sakrament namaszczenia chorych. W piątek – z racji uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej – Wspólnoty II Śródmiejskiej informują zainteresowanych udziałem w tegorocznej Pielgrzymce o wcześniejszym niż zwykle rozpoczęciu zapisów na pielgrzymkę. Zapisy do Wspólnoty II – Śródmiejskiej, będą odbywać się wyłącznie onlineza pośrednictwem formularza, który zostanie udostępniony na tej stronie internetowej Wspólnoty II www.ppk2.pl i rozpoczną się w poniedziałek 14 czerwca o godz. 21.00, a potrwają do końca czerwca.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego młodzi ludzie odchodzą od Kościoła i co można zrobić, aby ich zatrzymać. W Niedzieli przeczytamy m.in., jakie wymogi będą obowiązywały w tym roku pieszych pielgrzymów, a w wywiadzie z włoskim egzorcystą – jak bardzo niebezpieczne są seksty satanistyczne i jak się ich ustrzec.
 11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:
  >Barbara Wajs, z ul. Kazimierza Wielkiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…