Ogłoszenia duszpasterskie na 14. niedzielę zwykłą – 04.07.2021

 1. Jeszcze tylko dzisiaj do skarbony przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na pomoc dla poszkodowanych w czasie wielkiego pożaru w Nowej Białej.  
 2. Ponieważ rozpoczął się czas wakacji, przypominamy o potrzebie wyczucia i szacunku dla miejsc świętych: by tak w naszej świątyni, jak i w każdej innej zadbać o odpowiedni strój
 3. Obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych w dni powszednie i niedziele: dziś w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.
 4. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci naszej Pani z Lourdes: na wspólną modlitwę różańcową o godz. 18.00, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną. 
 5. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous: o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty.
 6. Już dziś zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która będzie miała miejsce w dniach od 11 do 13 lipca przed budynkiem Duszpasterstwa Akademickiego. Dochód z akcji jest przeznaczony na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata.
 7. Podajemy do wiadomości, że zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską zostały przedłużone do końca lipca. Więcej informacji znajdziemy na plakacie przed kościołem.
 8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak rozmawiać z młodym człowiekiem o Bogu i świecie, i ustrzec go przed lewicową propagandą, znajdziemy też wzruszająca historię 21-letniego Marcina, który z powodu choroby porusza się na wózku inwalidzkim, ale jednocześnie jest lektorem, chętnie rozmawia o wierze i niesie nadzieję innym. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o przybyłej niedawno do Polski nowej wspólnocie zakonnej – Małych Braciach Baranka, o tym, co się stało w Nowej Białej oraz czy biskupi są odrealnieni. Do nabycia jest także nowy, wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz dwa numery Stasia dla najmłodszych. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest jeszcze wakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  Dariusz Sołtysik, z ul. Obopólnej;
  Olga Morawska, zamieszkała dawniej przy ul. Królewskiej.
  Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…