Ogłoszenia duszpasterskie na 15. niedzielę zwykłą – 11.07.2021

  1. Na pomoc poszkodowanym na skutek wielkiego pożaru w Nowej Białej przekazano z naszej parafii 565 złotych. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek spowiedzi i Mszy Świętych w niedziele i dni powszednie: dziś w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.
  3. Zgodnie z zapowiedzią – dziś rozpoczynamy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która będzie trwała do wtorku 13 lipca. Elektrośmieci należy dostarczyć przed budynek Duszpasterstwa Akademickiego (za kościołem). Odbiór zebranego sprzętu nastąpi w środę po południu. Dochód z akcji jest przeznaczony na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata. Zachęcamy wszystkich do udziału.
  4. W piątek, 16 lipca, w dniu wspomnienia Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel, przypadnie rocznica konsekracji naszego kościoła i jednocześnie 10. rocznica śmierci ks. bpa Albina Małysiaka, wieloletniego proboszcza naszej parafii, a później biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji śp. ks. bpa Albina w 10. rocznicę jego śmierci.
  5. W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci św. Bernadetty Soubirous: o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty.
  6. Podajemy do wiadomości, że zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską zostały przedłużone do końca lipca. Więcej informacji znajdziemy na plakacie przed kościołem.
  7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, jak ratuje się ludzi przed głodem – w relacji misjonarki s. Alicji Kaszczuk, raz jeszcze o wielkim dramacie, który dotknął mieszkańców Nowej Białej oraz o niezwykłym trendzie na religijny renesans wśród francuskich katolików: osiedlaniu się obok centrów duchowych. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na teksty poświęcone relacjom pomiędzy Izraelem a Polska w kontekście aktualnych sporów; temu tematowi poświęcona jest m.in. rozmowa z izraelskim dziennikarzem i pisarzem Yossim Kleinem Halevim. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych.
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
   + Zbigniew Borelowski, z ul. Czarnowiejskiej;
   + Elżbieta Czapska, z ul. Obopólnej;
   + Zofia Świderska, z ul. Czarnowiejskiej.
   Polećmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…