Ogłoszenia duszpasterskie na 19. niedzielę zwykłą – 08.08.2021

 1. W naszej parafii bardzo serdecznie witamy Konrada Jaworeckiego CM, który dzisiaj rozpoczyna posługę duszpasterską. Ks. Konrad będzie duszpasterzem akademickim i katechetą młodzieży. Na każdy dzień kapłańskiej posługi w naszej wspólnocie życzymy mu obfitości łask Bożych i opieki naszej Pani z Lourdes.
 2. W tym tygodniu jutro przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, a w piątek, 13 sierpnia, święto Najśw. Maryi Panny Kalwaryjskiej, zaś w sobotę wspominany będzie św. Maksymilian Maria Kolbe, kapłan i męczennik.
 3. W czwartek, 12 sierpnia, minie rocznica śmierci śp. ks. Czesława Żaka CM. Za śp. ks. Czesława modlić się będziemy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
 4. W następną niedzielę, 15 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej). Po każdej Mszy św. tradycyjnie poświęcimy zioła i kwiaty.
 5. Niestety, również w kościele mogą się pojawiać złodzieje. Dlatego bardzo prosimy, aby uczestnicy świętej liturgii mieli baczenie na swoją własność, zwłaszcza w momencie przystępowania do Komunii Świętej.
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, dlaczego wstydzimy się rozmawiać o Panu Bogu w rodzinach i w jaki sposób zacząć taką rozmowę oraz kim są osoby otrzymujące charyzmaty i co sądzić na ich temat. W Gościu Niedzielnym w 800. rocznicę śmierci św. Dominika przeczytamy o historii życia założyciela Zakonu Kaznodziejskiego oraz o tym, jakie nowe wyzwania stoją dziś przed głosicielami słowa Bożego. Do nabycia jest jeszcze Miłujcie się! dla młodzieży i nowy numer Stasia dla najmłodszych.
 7. Dziś przed kościołem u krakowskich pszczelarzy można nabyć produkty pszczele.
 8. Łączymy się duchowo z pielgrzymami zmierzającymi na Jasną Górę, szczególnie z grupy ósmej, i razem z nimi polecamy Matce Najświętszej wszelkie nasze troski i potrzeby: Pod Twoją obronę…
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Wiktoria Ptak, z ul. Chocimskiej;
  † Zofia Zawistowska, z ul. Królewskiej;
  † Maria McLean-Gow, z ul. Chocimskiej;
  † Teresa Kozłowska, z ul. Królewskiej;
  † Jan Brud, z ul. Toruńskiej;
  † Jan Gałka, z ul. Chocimskiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…