Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą – 22 sierpnia 2021r.

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na finansowanie prac remontowych w parafii. Bardzo dziękujemy za ofiary przeznaczone na ten cel. W ostatnich tygodniach czterokrotnie nasze kaplice w przyziemiu: kaplica MB Częstochowskiej i kaplica Akademicka były zalewane. Między innymi konieczna będzie wymiana okien oraz planujemy dalsze działania związane z zabezpieczeniem przed przesączaniem wód gruntowych do wnętrza kaplic. Także okna w Zakrystii i w Sali Krucjaty wymagają zmiany.
 2. Zachęcamy do dokonania obowiązkowego spisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. Dzisiaj, w godzinach 8.00 – 16.00, w Kancelarii naszej parafii i w Bibliotece Żywego Różańca, pracownicy Biura Spisowego służą pomocą w spełnieniu tego obywatelskiego obowiązku. Wystarczy mieć ze sobą Dowód Osobisty. Pamiętajmy jednak o zasadach dystansu społecznego i maseczkach.
 3. We wtorek, 24 sierpnia, obchodzić będziemy święto św. Bartłomieja, apostoła. W czwartek, 26 czerwca przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej; w piątek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki a w sobotę, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 4. Zapraszamy na Nowennę ku czci MB Nieustającej Pomocy i Niepokalanej z Lourdes w środę przed Mszą św. o godz. 18.30.
 5. W zakrystii są do nabycia najnowsze numery katolickich tygodników: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, jest już także wrześniowy numer „Stasia” dla najmłodszych.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Maciej Lasoń, z ul. Juliusza Lea,
  † Teresa Kurkiewicz, z ul. Nowowiejskiej,
  † Janusz Śliwiński, z ul. Nawojki.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…