Ogłoszenia duszpasterskie na 23. niedzielę zwykłą – 5 września 2021r.

 1. Przypominamy, że po przerwie wakacyjnej w dni powszednie są odprawiane Msze św. także o 6.00 i 9.00, a w niedziele – o godz. 15.00; okazja do spowiedzi św. w dni powszednie dopiero od godz. 6.30; kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, w godzinach od 16.00 do 18.00.
 2. W następną niedzielę, 12 września, naszym gościem będzie Jacek Piszczek, proboszcz parafii pw. Św. Jacka, który wygłosi homilie na wszystkich Mszach Świętych, a składka niedzielna będzie przeznaczona na budowę nowego kościoła. 
 3. W następną niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Redakcja Gościa Niedzielnego przygotowała kolejną edycję Gościa Extra, który w całości poświęcony jest nowym błogosławionym: w numerze znajdziemy m.in. wywiad z kard,. Kazimierzem Nyczem o nowych błogosławionych i znaczeniu ich beatyfikacji dla Kościoła w Polsce i świecie, przeczytamy też, jacy ludzie kształtowali Prymasa w jego życiu i z nim współpracowali, jaki był kard. Wyszyński prywatnie i dlaczego „Prymas Tysiąclecia”? Gościa Extra można nabyć w zakrystii w cenie 10 zł. Natomiast przy wyjściu z kościoła znajdziemy tekst Listu Episkopatu Polski przed beatyfikacja kard. Tysiąclecia i matki Róży Czackiej.
  W naszej świątyni codziennie na zakończenie Mszy św. o godz. 18.30 będziemy trwać na modlitwie różańcowej przed beatyfikacją kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej.
 4. Do skarbony przy wyjściu z kościoła do następnej niedzieli włącznie można składać ofiary na pomoc uciekinierom z Afganistanu.  
 5. W gablocie przed kościołem jest umieszczona informacja o płatnych badaniach USG, które odbędą się w czwartek, 16 września, w Przychodni Gall-Med przy ul. Galla 25. 
 6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Niedzieli przeczytamy m.in. o tym, dlaczego polski episkopat zwrócił się z apelem o modlitwę i pomoc materialna dla Afgańczyków, dalej – czym jest samobójstwo w świetle nauki Kościoła oraz czy współczesna polityka rezygnuje z kierowania się rozumem? W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. w reportażu z Usnarza Górnego, leżącego przy granicy z Białorusią, o tym, jak naprawdę wygląda panująca tam sytuacja, a także o sporze o liturgię przedsoborową, o leczeniu depresji i o śmierci dziecka, która wywołała lawinę dobra. Do nabycia jest również nowy, powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i dwa numery – sierpniowy i wrześniowy – pisma Staś dla najmłodszych. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, 16-stronicowy powakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 7. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  + Lucyna Królikowska, z ul. Warmijskiej;
  + Joanna Prostak, z ul. Lea;
  + Zdzisława Turczak, z ul. Jadwigi z Łobzowa.
  Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…