Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła – 31.10.2021

 1. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą na pomoc dla najuboższych parafian: przed kościołem zebrano na ten cel 5.600 złotych.
 2. Jutro, w poniedziałek, 1 listopada, obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych, a we wtorek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (czyli tzw. Dzień Zaduszny): zwłaszcza w tych dniach starajmy się pomóc naszym zmarłym przez ofiarowanie w ich intencji Mszy Świętej i Komunii Świętej oraz zyskanie odpustu zupełnego. Odpust zupełny do ofiarowania za zmarłych w dniach 1 i 2 listopada można zyskać uczestnicząc we Mszy Świętej w kościele, zaś związany z nawiedzeniem cmentarza – codziennie, i to aż do końca listopada (czyli podobnie jak w roku ubiegłym). Więcej informacji znajdziemy w nowym numerze pisma Z Życia parafii…
 3. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie codziennie o godz. 18.00. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej; za polecanych w wypominkach całorocznych modlimy się w każdą niedzielę o godz. 7.30.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwsza środa, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. Zapraszamy na Kurs ALPHA – o podstawach wiary chrześcijańskiej. Kurs rozpocznie się w poniedziałek 8 listopada o godz. 19.00. Więcej informacji – na plakacie przed wejściem do kościoła.
 6. Chór Mariański zaprasza na koncert patriotyczny, który odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE w poniedziałek 22 listopada. Zapisy na bilety odbywają się w zakrystii. Bilety będą do odebrania w niedziele 14 i 21 listopada, wtedy też należy wpłacić 40 złotych za bilet.
 7. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy m.in. o sensie życia i jego przemijaniu w wywiadzie z prof. Stanisławem Grygielem, filozofem i przyjacielem Jana Pawła II, a także jak uchronić młodzież przed nałogiem palenia papierosów. Z kolei w Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o towarzyszeniu umierającym w wywiadzie z kapelanem Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz o Litanii do Wszystkich Świętych, by dowiedzieć się, kim były osoby w niej wymienione. Jest do nabycia także Miłujcie się! dla młodzieży, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Staś dla najmłodszych. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Stanisław Butkowski, z ul. Chocimskiej;
  † Janusz Librant, z ul. Skarbińskiego;
  † Irena Swałdek, z ul. Lea.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…