Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla – 21.11.2021

 1. Dzisiejsza składka jest składką remontową: ofiary mszalne będą przeznaczone na konieczne prace remontowe przy naszych organach.
 2. Codziennie o godz. 18.00 modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. W środę, 24 listopada, w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. wieczornej rozpoczniemy triduum przed świętem Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik. Jednocześnie uroczyście zainaugurujemy nowennę przed Jubileuszem 200. Rocznicy objawień Cudownego Medalika. Więcej informacji na temat nowenny znajdziemy w najnowszych numerach Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 4. W sobotę, 27 listopada – obchodzić będziemy w naszym kościele święto Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik. W tym dniu na zakończenie każdej Mszy św. będzie można przyjąć Cudowny Medalik Matki Bożej Niepokalanej.
 5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się okres Adwentu czyli radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W niedzielę na wszystkich Mszach Świętych rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w Sali Parafialnej odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 7. Dzisiaj do skarbon przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary, które będą przeznaczone na pomoc migrantom – zgodnie z wezwaniem naszych biskupów. Arcybiskup Stanisław Gądecki napisał: Misją Kościoła jest w pierwszym rzędzie głoszenie Ewangelii. W konsekwencji, gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać. Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, osobom potrzebującym trzeba okazać naszą solidarność
 8. W zakrystii można odebrać zamówione wcześniej bilety na koncert patriotyczny Chóru Mariańskiego, który odbędzie się jutro w Centrum Kongresowym ICE.
 9. W zakrystii można już nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: ofiara za świecę — od 8 zł (a za duże świece – od 16 złotych). Jak zawsze gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece pomagają sfinansować wyjazdy i kolonie oraz leczenie chorych dzieci, a także wspierać ośrodki służące dzieciom – np. rodzinne domy dziecka czy Dom Matki i Dziecka.
 10. W zakrystii można nabywać prasę katolicką. Do najnowszego numeru Gościa Niedzielnego dołączony jest bezpłatny dodatek – płyta z filmem o beatyfikowanym wczoraj w Katowicach ks. Janie Masze. Z kolei w Niedzieli przeczytamy m.in. jak rozumieć akt intronizacji Jezusa za Króla i Pana oraz w jaki sposób Kościół w Polsce podejmuje wyzwanie, jakim jest kryzys migracyjny na wschodniej granicy. Do nabycia jest także adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci – z lampionem roratnim do samodzielnego złożenia – i Staś dla najmłodszych.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Leszek Tyrała, z ul. Kazimierza Wielkiego;
  † Zofia Pajor, z ul. Lea;
  † Mariusz Wojciechowski, z ul. Obopólnej;
  † Marian Chojnacki, z ul. Chocimskiej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…