Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Adwentu — 28.11.2021

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za złożone ostatnio ofiary na pomoc migrantom, na organizację Światowego Dnia Ubogich w Krakowie i na pomoc chrześcijanom w Libanie. Najbardziej ofiarnie zostali wsparci potrzebujący w Libanie: do skarbony złożono 720 złotych.
 2. Dziś na wszystkich Mszach św. rozpoczynają się parafialne rekolekcje adwentowe. W dni powszednie spotkania rekolekcyjne będą się odbywały o godz. 7.00, 9.00, 15.00, 18.30 i dla studentów o godz. 20.00; przed spotkaniami rekolekcyjnymi zapraszamy do wspólnej modlitwy. Spowiedź rekolekcyjna i pierwszopiątkowa jest zaplanowana na środę do godz. 10.00 i od godz. 14.00. Program rekolekcji został wywieszony w gablotach i przed kościołem.
 3. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach – adwentowej Mszy Świętej o Matce Bożej – odprawianej w dni powszednie o godz. 7.00; studentów zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki, a rodziców z dziećmi – od poniedziałku do czwartku na roraty o godz. 17.00.
 4. Jutro, w poniedziałek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.
 5. We wtorek, 30 listopada, przypada w liturgii święto św. Andrzeja, apostoła. Jest to również dzień imienin naszego duszpasterza akademickiego – ks. Andrzeja Telusa, któremu składamy serdeczne życzenia imieninowe: wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki świętego Patrona na każdy dzień kapłańskiej posługi, zwłaszcza w pracy z młodzieżą.
 6. W środę, 1 grudnia, o godz. 18.00 zapraszamy na uroczystości pierwszej środy miesiąca.
 7. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną; dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.
 8. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40 i Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00.
 9. W sobotę nastąpi ustanowienie naszej świątyni kościołem stacyjnym nowenny przed Jubileuszem 200. rocznicy objawień Cudownego Medalika: przed Mszą św. o godz. 18.30 odbędzie się uroczyste wniesienie w procesji do ołtarza figury Matki Bożej Niepokalanej. Kazania w 2. niedzielę Adwentu będą poświęcone tajemnicy Cudownego Medalika, a naszymi gośćmi będą Siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo i ks. Maciej Kuczak CM.
 10. W grudniu przez cały miesiąc zapraszamy na bezpłatne konsultacje psychologiczne. Więcej informacji znajdziemy w gablocie w wejściu do kościoła.
 11. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 8 zł (a za duże świece – od 16 zł).
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy kalendarz ścienny na 2022 rok, wywiad z abpem Józefem Guzdkiem na temat pomocy migrantom i interesujący reportaż z Sanktuarium Cudownego Medalika w Zakopanem-Olczy. W najnowszej Niedzieli polecamy wyjątkowy wywiad z Rodem Dreherem, amerykańskim dziennikarzem, autorem bestsellera „Życie bez kłamstwa” oraz opowieść Jacka Pałkiewicza o odkryciu źródeł Amazonki. Do nabycia jest także adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Staś dla najmłodszych.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Tomasz Strutyński, z ul. Nawojki;
  † Teresa Sala, z ul. Smoluchowskiego;
  † Jan Mika, z ul. Chodowieckiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…