Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Adwentu — 5.12.2021

 1. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach – adwentowej Mszy Świętej o Matce Bożej – odprawianej w dni powszednie o godz. 7.00; studentów zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki, a rodziców z dziećmi – od poniedziałku do czwartku na roraty o godz. 17.00. Wszystkich prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 2. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza na wspólną modlitwę poranną od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 w Domu Katolickim, w sali na I piętrze.
 3. W środę, 8 grudnia, obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Rodziców oczekujących narodzin dziecka zapraszamy do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa, które będzie można otrzymać po każdej Mszy Świętej. Natomiast po Mszy św. o godz. 20.00 zapraszamy na Akatyst ku czci Bogarodzicy, przygotowany przez studentów DA „Na Miasteczku” (zapraszamy szczególnie wiernych, którzy w akatyście śpiewanym na żywo nie mieli jeszcze okazji uczestniczyć). Kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.
  W środę przypada dzień imienin s. Marii Skawiny, naszej zakrystianki, a w czwartek dzień imienin ks. prof. Wiesława Przyczyny. Drogim Solenizantom życzymy potrzebnych łask Bożych i opieki Maryi Niepokalanej na każdy dzień służby Bogu i ludziom.
  W środę minie 8. rocznica śmierci śp. ks. Antoniego Bobaka CM. Za śp. ks. Antoniego modlić się będziemy w czasie Mszy Świętej o godz. 18.30.
 4. W przyszłą niedzielę, 12 grudnia, o godz. 21.00 zapraszamy na Wieczór uwielbienia, prowadzony przez scholę naszego DA „Na Miasteczku”, z rozważaniami znanego muzyka Jana Budziaszka.
 5. W grudniu przez cały miesiąc zapraszamy na bezpłatne konsultacje psychologiczne. Więcej informacji znajdziemy w gablocie w wejściu do kościoła.
 6. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 8 zł (a za duże świece – od 16 zł).
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. świadectwa osób, które doświadczyły szczególnej opieki św. Józefa w roku mu poświęconym, o zaplanowanej na maj kanonizacji św. Karola de Foucauld oraz o tym, dlaczego przegrywamy wojnę informacyjną z Rosją. W najnowszej Niedzieli przeczytamy o fenomenie Radia Maryja, które obchodzi 30-lecie istnienia, a w wywiadzie z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem – jak czytać Biblię, by mieć udane życie. Od tego numeru – z powodu znaczącej podwyżki cen papieru i kosztów druku – Niedziela będzie kosztować 8 złotych. Do nabycia jest także adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Staś dla najmłodszych. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, adwentowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…; pismo z drukarni dotarło do nas z opóźnieniem z powodu awarii maszyny drukarskiej.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Danuta Korbiel, z ul. Piastowskiej;
  † Ruth-Maria Nitoń, z ul. Jadwigi z Łobzowa;
  † Maria Ropa, z ul. Lea;
  † Adam Konopek, z ul. Kazimierza Wielkiego.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…