Ogłoszenia duszpasterskie na święto Świętej Rodziny — 26.12.2021

 1. Dzisiaj w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 otoczymy (otoczyliśmy) modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2021 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa.
 2. W piątek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczystą Mszę św. z dziękczynnym Te Deum (za które możemy uzyskać odpust zupełny) odprawimy o godz. 18.30. Kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna.
 3. W sobotę, w pierwszym dniu Nowego Roku 2022, obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która należy do tzw. świąt obowiązujących. Będzie to zarazem Światowy Dzień Pokoju. Za pobożne odmówienie lub śpiew hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, w celu uproszenia Bożej pomocy na cały nowy rok, można uzyskać odpust zupełny. W sobotę porządek nabożeństw – jak w każdą niedzielę. Składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!
 4. Wizytę duszpasterską w domach naszych parafian rozpoczniemy w poniedziałek 2 stycznia. Program «kolędy» oraz niezbędne informacje zostały zamieszczone w najnowszym numerze naszego pisma Z życia Parafii…
 5. Przypominamy zasady obowiązujące przy przyjmowaniu Komunii Świętej na rękę: stając przed szafarzem należy w jego kierunku wyciągnąć obie dłonie, po czym palcami pustej dłoni uchwycić Hostię i przyjąć do ust, lub przyjąć bezpośrednio z dłoni; nie należy dotykać Hostii, dopóki szafarz nie złoży jej na dłoni – i koniecznie spożyć ją bezpośrednio przy szafarzu..
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii.
 7. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Janina Czapla, z ul. Rydla;
  † Wiktoria Podhajna, z ul. Królewskiej;
  † Anna Smolarek, z ul. Staffa;
  † Józefa Konior, z ul. Rydla.
  Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek