Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę zwykłą – 16.01.2020

 1. Zakończył się pierwszy etap kolędywizyty duszpasterskiej księży w domach parafian. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas w Waszych domach i za złożone ofiary. Wizyta duszpasterska zostanie wznowiona po zimowych feriach szkolnych czyli w poniedziałek 31 stycznia.
 2. We wtorek, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W intencji jedności Chrystusowych wyznawców modlić się będziemy w czasie Mszy Świętych o godz. 18.30.
 3. W środę, 19 stycznia, przypada dzień imienin wikariusza naszej parafii – Ks. Mariusza Czajkowskiego. Drogiemu Solenizantowi życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień kapłańskiej służby, a Jego posługiwanie w parafii i poza parafią polecamy modlitewnej pamięci wiernych.
 4. Duszpasterze akademiccy zapraszają na Mszę św. w intencji studentów przystępujących do zimowej sesji egzaminacyjnej: w najbliższy czwartek o godz. 20.00.
 5. Już dziś duszpasterze akademiccy zapraszają wszystkich na «Wielkie Kolędowanie», które odbędzie się w niedzielę 23 stycznia po Mszy św. o godz. 20.00. Kolędowanie poprowadzi schola naszego Duszpasterstwa Akademickiego.
 6. Mieszany Chór Mariański serdecznie zaprasza na uroczysty koncert kolęd, który odbędzie się w naszej świątyni w niedzielę 30 stycznia po Mszy św. o godz. 16.30. 
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W nowej Niedzieli, przeczytamy m.in. o tym, co musi się stać, aby chrześcijanie znowu byli jedno, o nowych przepisach dotyczących cmentarzy, a w nowym dodatku tematycznym Dbaj o zdrowie – o problemach z pamięcią. W nowym Gościu Niedzielnym znajdziemy kolejną płytę z kolekcji Biblia Audio, a na niej księgi Rodzaju i Wyjścia. W zakrystii jest do nabycia również książka ks. Roberta Skrzypczaka pt. Nie porzucajmy wiary. 10 powodów, dla których warto zostać w Kościele, w cenie 10 złotych.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Lesław Lankosz, z ul. Warmijskiej;
  † Józefa Baran, z ul. Królewskiej;
  † Dorota Höffner, z ul. Staffa;
  † Roman Kondrat, z ul. Lea.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…