Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę zwykłą – 23.01.2020

 1. Niestety, w związku z zakażeniami wśród członków scholi naszego Duszpasterstwa Akademickiego, nie odbędzie się zaplanowane na dzisiaj «Wielkie Kolędowanie» !
 2. We wtorek, 25 stycznia, przypada w liturgii święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, obchodzone przez Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo jako dzień powstania Zgromadzenia. W intencji Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Rodziny Wincentyńskiej modlić się będziemy w czasie Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Nasz Chór Mariański serdecznie zaprasza na uroczysty koncert kolęd, który odbędzie się w naszej świątyni w następną niedzielę, 30 stycznia, po Mszy św. o godz. 16.30.
 4. Podajemy do wiadomości, że w naszej parafii tzw. kurs przedmałżeński dla narzeczonych będzie się odbywał zgodnie z planem w lutym i marcu: każdego tygodnia we wtorek o godz. 18.30.
 5. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na opłacenie ogrzewania kościoła i budynków parafialnych.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli, przeczytamy m.in. jakie prawa przysługują rodzicom, którzy nie godzą się na działalność edukatorów seksualnych, jak złożyć wniosek o dodatek osłonowy, czy prąd i gaz będą tańsze, oraz jak rozprawić się z plagą chorób onkologicznych ?. W Niedzielę Słowa Bożego zachęcamy do kupienia Gościa Niedzielnego, którego lekturę warto zacząć od wywiadu o modlitwie psalmami. Są tam też praktyczne wskazówki, jak to robić. Do nabycia są również  Mały Gość Niedzielny oraz Staś dla najmłodszych.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Anna Martyniec, z ul. Królewskiej ;
  † Stefania Wać, z ul. Piastowskiej;
  † Tadeusz Buzawa-Schoen, ul. Nowowiejskiej;
  † Władysława Hynek, z ul. Królewskiej;
  † Jan Grochowski, z ul. Królewskiej;
  † Jacek Malarz, z ul. Kadeckiej;
  † Romana Kaczmarek, z ul. Krzywy Zaułek;
  † Helena Rymańska, z ul. Lea.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…