Ogłoszenia duszpasterskie na 7. niedzielę zwykłą – 20.02.2022

 1. W czwartek, 24 lutego, minie rocznica śmierci śp. ks. Jacka Moryto CM: za zmarłego Kapłana modlić się będziemy w czasie Mszy Świętej o godz. 15.00.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie 18. sobót ku czci św. Bernadetty Soubirous, Wizjonerki z Lourdes: w każdą sobotę o godz. 8.30 w kaplicy św. Bernadetty, przy relikwiach Świętej.
 3. W następną niedzielę, 27 lutego, po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 4. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów hydroizolacji poziomej i pionowej, drenażu, nowej posadzki i malowania wielokrotnie zalewanej Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in., jakie są skutki rozwodu rodziców dla dziecka, jaki jest stosunek Ukraińców do wojny, a jaki do Rosji, zaś w najnowszym dodatku tematycznym – jak sobie radzić w szeroko pojętym stresie. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. list papieża Benedykta XVI stanowiący odpowiedź na stawiane mu zarzuty i artykuł wyjaśniający sprawę. Do nabycia są także nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży oraz Staś dla najmłodszych. .
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Stanisława Lipień, z ul. Chmiela;
  † Jadwiga Świerczek, z al. Kijowskiej;
  † Stanisław Kuśmierczyk, z ul. Rolniczej;
  † Rozalia-Marta Wołek, z ul. Staszczyka.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…