Ogłoszenia duszpasterskie na 8. niedzielę zwykłą – 27.02.2022

 1. Zgodnie z zapowiedzią – złożone dziś ofiary będą przeznaczone na sfinansowanie prac remontowych w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 2. W najbliższą środę, 2 marca, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30, 18.30 i 20.00; o godz. 18.00 zapraszamy na wspólna modlitwę różańcową i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: wierni od ukończenia czternastego roku życia są zobowiązani do powstrzymania się od pokarmów mięsnych, a wszystkich między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia obowiązuje ograniczenie posiłków do trzech. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 4. W pierwszy piątek miesiąca, 4 marca, kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00; okazja do spowiedzi w godz. 6.00—9.00 oraz 14.30—20.00; o godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 6. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych i studentów rozpoczną się za tydzień, w 1. niedzielę Wielkiego Postu – czyli 6 marca. Rekolekcje poprowadzi prof. Waldemar Rakocy, misjonarz.
 7. Osoby, które chcą włączyć się w modlitwę różańcową w ramach Żywego Różańca, zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.30.
 8. Ruch Spotkania Małżeńskie organizuje w dniach 18–20 marca br. w Hebdowie rekolekcje dla małżeństw, mające na celu pogłębienie, odnowienie lub odbudowanie więzi małżeńskiej. Szczegóły dotyczące rekolekcji i zapisów można uzyskać w zakrystii.
 9. Szkoła Podstawowa nr 12 zaprasza Pierwszoklasistów wraz z Rodzicami na Dzień Otwarty w najbliższą sobotę. Więcej informacji znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 10. Caritas Archidiecezji Krakowskiej organizuje zbiórkę rzeczową oraz pieniężną na pomoc Ukrainie. Informację o potrzebnych rzeczach znajdziemy w gablotach; wymienione konkretne rzeczy można składać u s. Beaty w Klubie Parafialnym, a ofiary pieniężne – do oznaczonej skarbony przy wyjściu z kościoła.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy inspiracje do dobrego przeżycia Wielkiego Postu: tematem wiodącym są rodzaje wielkopostnych umartwień oraz ich sens. W Niedzieli przeczytamy m.in., kim są zielonoświątkowcy i czy katolicy mogą brać udział w ich nabożeństwach oraz o problemie demograficznym w Polsce: według danych GUS w 2050 roku będzie nas o 4,5 miliona mniej niż teraz. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Miłujcie się! dla młodzieży oraz Staś dla najmłodszych. Zaś przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…; znajdziemy w nim m.in. plan rekolekcji wielkopostnych oraz informacje na temat remontów w parafii.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Elżbieta Talaga, z ul. Armii Krajowej;
  † Aleksander Hadała, z ul. Lea.