Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkiego Postu – 13.03.2022

 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W piątki gromadzimy się na Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 2. W czwartek przypada dzień imienin ks. Zbigniewa Kopcińskiego, a w sobotę dzień imienin ks. Bogdana Markowskiego. Czcigodnym Solenizantom życzymy zdrowia, obfitości łask Bożych i nieustannej opieki Naszej Pani z Lourdes.
 3. W sobotę, 19 marca, obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Msze Święte zostaną odprawione jak w dni powszednie.
 4. W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo w kaplicy św. Bernadetty o godz. 8.30.
 5. W następną niedzielę, 20 marca, na Mszy św. o godz. 11.00 i spotkaniu po Mszy św. zgromadzą się rodzice i dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej, zostaną też poświęcone książeczki dla dzieci.
 6. Już dziś podajemy do wiadomości, że Waldemar Rakocy, który głosił u nas rekolekcje wielkopostne, od października tego roku przez trzy lata będzie prowadził raz w miesiącu Szkołę Biblijną: spotkania będą się odbywały w sobotę przed południem, a w niedzielę na wszystkich Mszach św. będzie głoszone kazanie katechizmowe na wzór głoszonych podczas rekolekcji.  
 7. Przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii są przygotowane skarbonki dla dzieci – do samodzielnego złożenia i zbierania w Wielkim Poście ofiar na pomoc osobom chorym i starszym. W zakrystii można również zakupić tradycyjne baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy potrzebującym, świadczonej przez Caritas. Przy głównym wyjściu z kościoła znajdziemy skarbonę do składania nadal ofiar pieniężnych na pomoc Ukrainie, i drugą – do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. Nasza parafia, we współpracy z Caritas naszej archidiecezji, pomaga uciekinierom przed wojną na Ukrainie. W Domu Katolickim, w sali widowiskowej, zorganizowano tymczasowe lokum, w którym możemy przyjąć do 20 osób; schronienie znalazły już tam pierwsze osoby. Dla tych osób poszukujemy miejsc do zamieszkania i pracy; pracy poszukują 4 osoby, w tym dwie kucharki. Parafian, którzy mogliby pomóc, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej
 9. Szpital MSWiA przy ul. Galla zaprasza na operacje zaćmy. Więcej informacji znajdziemy w gablocie w wejściu do kościoła.
 10. Dziś wolontariusze HCPT Polska prowadzą kwestę na organizację dorocznej pielgrzymki do Lourdes dla osób niepełnosprawnych.
 11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W nowym numerze Gościa Niedzielnego polecamy szczególnie historie przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy, ciekawy wywiad z biskupem z Charkowa, Pawło Honczarukiem, który pozostał w swojej diecezji, oraz artykuł Niełatwo być Rosjaninem. W Niedzieli – artykuły Imperium zawsze chce więcej oraz o programie polskiej energetyki jądrowej. Jest także pięknie wydany i obszerny Gość Extra poświęcony postaci św. Ojca Pio. Do nabycia jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Miłujcie się! dla młodzieży oraz Staś dla najmłodszych (Staś kosztuje obecnie 10 złotych).
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Zofia Gil, z ul. Warmijskiej;
  † Krystyna Kołodziejczyk, z al. Kijowskiej;
  † Barbara Salwińska-Ciećkiewicz, z ul. Olimpijskiej. 
    Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…